fbpx
Close

Eesti U18 koondis andis tulevastele NBA talentidele vägeva lahingu ning võttis auga vastu 3×3 MM-i hõbemedalid

-Eesti U18 3x3 koondis MM hõbemedalite võitjana | Foto: Ekraanitõmmis

Pühapäeva õhtul peeti Ungaris Debrecenis U18 vanuseklassi 3×3 korvpalli maailmameistrivõistluste finaalis tõeline Taaveti ja Koljati heitlus, kus pärast väga füüsilist mängu pidi veidi enam kui 1,3 miljoni elanikuga Eesti 14:21 alla vanduma 328 miljoni elanikuga USA esindusele.

Paljudele üllatuslikult väga ilusa mänguga MM-il finaali purjetanud Eesti koondises tõi Ken-Martti Reinart finaalis 7 punkti, Markus Heinakroon lisas 4 silma, Markus Ladoga 3 punkti ja Oliver Pere kullamängus skoori ei avanud.

Kohtumise algus oli väga kinnine ja mängukatkestusi täis, aga see Eestile sobis ja kohtumine püsis kenasti kontrolli all. Aga matši poole peal pani USA järjest enam oma võimsuse maksma ja võitis lõpuks 7 punktiga.

USA poolel oli korvi all üsna pidurdamatus hoos legendaarsesse Duke’i ülikooli siirduv 210 cm pikkune tsenter Kyle Filipowski ning teravusega hiilgasid Keyonte George, turniiri pealtpanekuvõistluse tšempion Eric Dailey jr ja Gradey Dick.

Mängujärgse intervjuu otse väljakul andis Kyle Filipowski, kes kiitis ka Eesti meeskonda, kellega turniiril kahel korral vastamisi mindi: “Me mängisime nendega ka turniiri esimese (alagrupi)mängu ja mõlemad kohtumised olid tõeline võitlus. Suur kiitus Eestile, need olid kõvad mängud!”

Meeste turniiri MVP auhinna andis üle venelaste endine NBA legend Andrei Kirilenko ning see läks tagamehele, keda tõenäoliselt ootavad samuti ees NBA väljakud. Parimaks hinnati 193 cm pikkune Keyonte George, kes hakkab mängima Baylori ülikoolis.

Sümboolsesse viisikusse nimetati lisaks George’ile ka Valgevene koondise pronksile aidanud Ilja Milaševski ning Eesti vasakukäeline skoorimasin Markus Heinakroon. Heinakroon oli 39 punktiga ka Eesti turniiri parim punktitooja.

Hõbedane Eesti meeskond peaks Korvpall24 portaali andmetel kodumaale naasma esmaspäeval kell 18.15.

Naiste U18 maailmameistriks tuli samuti USA koondis, kes sai finaalis 21:14 jagu Hispaaniast. Kolmanda koha sai kodupubliku ees mänginud Ungari, kes alistas Saksamaa 19:13.

scroll to top