fbpx
Close

Füüsilist ja emotsionaalset 3×3 korvpalli nautiv Tom Kaldre: olen hetkel vabaagent

-Tom Kaldre | Foto: Siim Semiskar

-Tom Kaldre | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Haapsalus Eesti korvpallikoondise liidri Siim-Sander Vene poolt korraldatud 3×3 turniiri võitis Avis/Treimixi meeskond, kus nooruslikku energiat hoiavad üleval Tom Kaldre ja Märt Rosenthal ning vanust ja kogemust lisavad Sven Kaldre ja Heigo Erm.

Lõppenud kõrgliigahooajal ennast Rapla Avis Utilitase tiimis korralikulkt pildile mänginud Tom Kaldre andis laupäeval päev enne oma 23. sünnipäeva Korvpall24.ee portaalile turniiri järel ka intervjuu, kus tutvustas oma emotsioone seoses 3×3 korvpalliga ja vaatas põgusalt otsa ka järgnevale saalikorvpalli hooajale.

Vahepeal esiliigas hoogu kogumas käinud Tom Kaldre kerkis lõppenud hooajal Eesti meistrivõistlused pronksiga lõpetanud Rapla poolel oluliseks lüliks. Paf Eesti-Läti liigas sai tagamees 27 mänguga kirja keskmiselt 20,8 minutit, 4,9 punkti, 2,1 korvisöötu, 2 lauapalli ja ühe vaheltlõike. Eestikatel tema roll suurenes veelgi ning vastavateks numbriteks olid 18 matšiga 26,2 minutit, 9,4 punkti, 3,9 söötu, 2,9 lauapalli ja 1,2 vaheltlõiget.

Viimase minutiga pöörasite vahepeal täiesti lootusetuna tundunud finaali enda kasuks. Mismoodi?

Arvan, et meil oli rohkem õnne. Samuti üks Sven Kaldre hull kolmene lauapõrkest ja tema läbiminek. 3×3 korvpall on selline mäng, kus on väga palju õnne vaja. Me ei andnud alla, tulid ka õnnestumised ja selle pealt see tuli.

Kas oli natuke hirm nahas, kui alagrupis saite Kvarteti käest kindla kaotuse? Kas see oli teie jaoks kokkuvõtmise koht?

Võib-olla me ei tulnud sellele turniirile nii keskendunult kui muidu. See lõi meid väga rivist välja. Oli näha, et kõik olid endast väljas. Aga ma arvan, et see oligi hea, et see juhtus alagrupiturniiril. Kaotus äratas meid üles.

Teie võistkond pole ilmselt siinse 3×3 korvpalli tippudest kõige kogenum. Mille pealt on teil edu siiamaani tulnud?

Arvan, et meil on väga head üks-ühele mängijad. Sven näitas ka nüüd, et suudab väga hästi väljast visata, kuigi tuul teeb selle keeruliseks. Suudame kokku hoida ja meil pole omavahelist hõõrumist. See on üks võtmetest.

Kas Heigo Erm on teil kogemuste pärast võistkonnas?

Kui sul on Eestist võtta MM-il teise koha saanud mees, siis muidugi tuleb need kogemused ära kasutada. Mina ja Märt [Rosenthal] oleme need noored ning uljad poisid ja siis on kaks vanemat.

Miks siis teised pole Heigot üles otsinud? Vahepeal jättis ta 3×3 korvpalli justkui maha.

Ju on see meie õnn!

Taolised finaalivõidud, eriti veel sellises olukorras, annavad kindlasti positiivse emotsiooni. On see kuidagi teistsugune saalikorvpalliga võrreldes?

Muidugi. See mäng on palju füüsilisem. Kindlasti peab olema rohkem võhma. Sul pole seda võimalust, et saad vahepeal tagasi joosta ja nurgas seista. Selle poole pealt hoopis teine mäng ning harjumine võtab aega.

Kas Raplaga saalikorvpallis üliägeda pronksiseeria lõpetuseks võtta medal on võrreldav 3×3 korvpallis saadud emotsiooniga, kui just lõpp pakub sellise positiivse tunde?

Päris võrreldav pole. Pronksiseeria oli nii pikk kannatamine. Osad mängijad langesid välja. See, et hooaeg kuidagi lõpuks läbi sai, on ikkagi üheksa kuud kestev protsess. Päris saalikorvpalliga võrrelda ei saa, aga on seal lähedal.

On Sul järgmiseks hooajaks mingeid mõtteid?

Ei oska öelda, pole midagi kindlat veel kellegagi rääkinud. Ootan ja valin oma võimalusi.

Kas Rapla pole rääkimas käinud?

Hästi põgusalt, aga see pole midagi sellist, mis oleks kindel. Olen hetkel vabaagent.

Mängisid eelmise hooajaga end igal juhul kõrgliiga meeskondade radarile. Esiliigasse enam minema ei pea?

Esiliiga samm oli sellest tingitud, et tahtsin ennast uuesti üles töötada ja teadsin, et mul on kindel plaan meistriliigasse tagasi tulla. See oli ka esiliiga hooajal kõva motivatsioon, miks trenni teha ja edasi pingutada. Eelmisel aastal Raplasse minnes teadsin, et kui nüüd seda võimalust ei saa, siis professionaalselt korvpalli enam ei mängi.

Kõrvaltvaatajana tundus, et see plaan õnnestus?

Jah, täielikult!

scroll to top