fbpx
Close

Pärnus jätkav Robert Valge: nüüd tahaks ikka tõsiselt Kalev/Cramol elu raskeks teha!

-Robert Valge | Foto: Siim Semiskar

-Robert Valge | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas esmaspäeva hilisõhtul, et klubis jätkab ka uuel hooajal tiimi üks täpsema käega mängumees Robert Valge.

24-aastane ja 192 cm pikkune viskav tagamängija alustas oma profikarjääri 2014. aastal just Pärnu meeskonnast, kuid siirdus seejärel aastateks Hispaaniasse. Euroopa ühes tugevamas korvpalliriigis käis Valge läbi kõik liigatasemed ning tegi lõpuks Burgose tiimi särgis debüüdi ka ACB-s ehk Hispaania kõrgliigas.

2019. aastal naasis Valge Eesti liigasse, kui esindas ühe hooaja Tartu Ülikooli ning tõmbas hooajaks 2020/21 selga taas Pärnu särgi ja aitas meeskonnal Eesti meistrivõistlustel tulla hõbemedalile.

Eesti koondiseski debüüdi teinud Valge kogus lõppenud hooajal Paf Eesti-Läti korvpalliliigas 24 kohtumisega keskmiselt 29,7 minutit, 13,3 punkti, 1,8 lauapalli, 1,9 resultatiivset söötu ja tabas keskmiselt 2 kolmepunktiviset mängus. Eestikatel sai tagamees kirja 17 kohtumist ja neis keskmiselt 27,2 minutit, 12,8 punkti, 1,9 lauapalli, 1,6 söötu ja 2,1 tabatud kolmest.

“Kui eelmisel aastal Kalev/Cramo pakkus meile võitu, aga me ei olnud valmis veel vastu võtma, siis nüüd tahaks ikka tõsiselt Cramol elu raskeks teha!” kommenteeris Valge Pärnu Facebooki lehe vahendusel.

“(Mänedžer Johan) Kärp täitis eelmisel aastal raskel koroonaajal kõik lubadused ja rohkemgi, nii et ma ei näe, miks ma peaks kuskile mujale Eestis iga suvi ennast pakkumas käima,” kiitis mängumees suvepealinna klubi senist tegevust.

Pärnu Sadam, kes plaanib uuel hooajal minna proovima ka eurosarja, on praeguseks teada andnud lisaks Valgele ka Mihkel Kirvese ja Hugo Toomi jätkamisest ning lätlasest snaipri Andris Mistersi palkamisest.

scroll to top