fbpx
Close

Peatreenerina jätkav Heiko Rannula: Pärnu osaleb eurosarjas ja alustame esmalt eestlaste värbamisega!

Lõppenud hooajal Paf Eesti-Läti korvpalliliigas play-off’i pääsenud ja eestikatel hõbemedaliga lõpetanud Pärnu Sadam läheb uuel hooajal ampsama oluliselt suuremat tükki, kui debüüt tehakse FIBA Europe Cup sarjas. Klubi Facebooki lehel avaldatud videos kinnitas senine peatreener Heiko Rannula, et jätkab ametis ka uuel hooajal.

Kõrgete ambitsioonidega Rannula jaoks on Euroopasse minek suureks motivatsiooniks, kuid hetkel pole veel kindel, kas pärnakad peavad alustama eelringist või pääsevad otse alagrupiturniirile peale. Samuti on palju ebaselgust ka uue hooaja koosseisu osas, kuid Rannula sõnul eeldab ta, et umbes 50% senisest rivistusest võiks jätkata ka uuel aastal. Esimesena tahetakse paika saada aga eestlastest mängijaid, kelle peale käib momendil kõva võitlus.

Lisaks räägib Pärnu klubi juhendaja ka oma isiklikest tulevikuambitsioonidest ja vastab ka küsimusele, kas ajas tagasi minnes 25-aastane tagamängija Heiko Rannula mahuks 37-aastase peatreener Heiko Rannula uue hooaja eurokoosseisu?

Mis on Sinu jaoks kolm tähtsat asja treeneri juures?

Mu puhul on võib-olla see tähtis, et meeskonnas on distsipliin. Eks see on kõigil eesmärk, aga siiamaani ma arvan, et see on mul ka õnnestunud. Kui ise alguses arvasin, et olen jube hea rünnakumaletaja, siis pigem on olnud tugevaks pooleks kaitse. Muidugi sõltub see ka mängijate valikust, võib-olla aja jooksul olengi rohkem kaitsele tähelepanu pannud.

On sul mingid kindlad treenerid või eeskujud NBA-s ja Euroopa korvpallis?

Eks olen kõigile vaadanud alt üles, aga ühte või kahte kindlat meest pole. Jälgin nii NBA-d kui Euroliigat. Esimest rohkem play-off-ides.

Kas Pärnu Sadamaga eurosarja minek oli põhiline punkt, mis pani sind otsustama Pärnusse jääda?

Ei tea, kas just põhiline, aga kindlasti oli see väga suur argument. Nii mina kui ka klubi peame olema ambitsioonikad. Arvan, et saime koroona-aasta suhteliselt edukalt mööda saadetud. Oli raske aasta, saime hakkama. Igal juhul tahaks väikse sammu edasi teha.

Kui sa tänasel päeval lähed Pärnu Sadamaga mängima FIBA Europe Cup sarja, siis kas sa võtaksid 25-aastase Heiko Rannula oma meeskonda?

25-aastast ei võtaks, aga tegelikult meeskonda ikka võtaks. Isegi, kui ma mänguliselt ei aitaks, siis riietusruumis olen alati olnud vajalik mängija.

Kus Sa näed end viie aasta pärast? Oled öelnud varasemates intervjuudes, et Sinu ambitsioon on suurem kui Pärnu ja Eesti-Läti liiga.

Pole otseselt viie aasta plaani. Loomulikult olen välja öelnud, et ambitsioonid on kõrgemad, aga treeneritöö on väga etteaimamatu – oled nii hea kui su viimane mäng ja hooaeg. Viie aasta pärast loodan, et olen korra välismaal ära käinud. Kas olen seal või olen selle kogemuse saanud, aga vähemalt oleks eesmärk selline.

Kas Europe Cup’i koht on Pärnule kindel või tuleb eelturniir läbida?

On veel lahtisi otsi. Kindel on see, et seal osaleme. See, kas alustame alagrupiturniirilt või eelringist, sõltub meeskondade arvust ja mis tasemel meeskonnad osalevad. Kõik pole meie kätes, mõlemad variandid on olemas, aga võin kinnitada, et osaleme eurosarjas.

Kui palju mängijaid protsentuaalselt Pärnus jätkab võrreldes eelmise hooajaga?

Eeldan, et kuskil 50%.

Millised positsioonid vajavad kindlasti täiendamist ja kas on mingeid mõtteid juba?

Mõtteid on kindlasti. Alustame esmalt Eesti mängijate värbamisega. Kuna Märt Rosenthal läks Tartusse, siis see lõi meie kaardid mõnes mõttes sassi, aga töö käib kõikide positsioonide osas. Kui tahame Euroopas konkurentsivõimelised olla, peame korraliku põhituumiku kokku saama. Kuna üks sats on Eesti poolelt koduses liigas veel juures ka, siis läheb kõvaks võitluseks. Eesti mängijad on praegu kõrges hinnas. Nimesid veel nimetada ei saa, sest keegi pole kindlalt jah-sõna öelnud. Loodan, et nädala-kahe jooksul oleme targemad.

Kas tuleb ka väljast jõudu juurde?

Kindlasti, aga meie eesmärk on olnud ka varasemalt ja samuti sellel aastal, et maksimaalselt kolme välismängijaga hakkama saada.

Kas Edon Maxhuni on üks variantidest või on ta kuskil suuremas mängus?

Olen temaga suhelnud. Loomulikult on tal pakkumisi kõrgemalt ja suurema rahakotiga klubidelt, aga tänaseni pole ta veel kuhugi kätt alla pannud. Nii kaua, kui ta seda pole teinud, teeme meie oma pakkumise.

Kas on võimalik, et naaseb mõni mängija, kes on varasemalt olnud Pärnu ridades?

Eks eestlaste ring on suhteliselt väike. On osasid mängijad küll, kes on Pärnus varem mänginud ja kes eelmisel hooajal Pärnus ei mänginud. Nad on silmapiiril.

Kuidas on mõjutanud Sind kui treenerit Eesti meeste korvpallikoondise juures olek?

Olen õnnelik, et sain nii Tiit Soku kui Jukka Toijalaga koos tööd teha. Väga hea kogemus, erinevad treenerid ja isiksused. Arvan, et mõlemalt oli väga palju õppida ja Jukkalt õpin siiamaani. See on ikkagi teine mäng. Koondis on kõrge tase, pinged teised ja aega valmistuda vähem. Lisaks kogu selle pundiga koos olek on väga hea kogemus ning üritan sellest maksimumi võtta.

 

scroll to top