fbpx
Close

Janari Jõesaar siirdus tugevasse välisliigasse, sel korral eestlastele tuttavamasse klubisse

-Janari Jõesaar | Foto: Marita Birgita Mones/BC Kalev/Cramo

-Janari Jõesaar | Foto: Marita Birgita Mones/BC Kalev/Cramo

Eesti meeste korvpallikoondislane ja lõppenud hooajal BC Kalev/Cramo nii Eesti meistriks kui ka Eesti-Läti korvpalliliiga võitjaks aidanud Janari Jõesaar jätkab karjääri Saksamaa kõrgliigas Medi Bayreuthi ridades.

27-aastane ja 198 cm pikkune Jõesaar alustas 2020/21 hooaega Hispaania kõrgliigas Manresas, aga poolte kokkuleppel lõpetati detsembris koostöö. Jõesaar viskas seal keskmiselt 14,5 minutiga 3,5 punkti ja võttis 2,3 lauapalli. Kalev/Cramos tõi ta 25,4 minutiga keskmiselt 10,6 punkti ja hankis 5,0 lauapalli.

2019. aastal samuti Hispaania kõrgliigas Tenerife meeskonda esindanud ja oma senise karjääri jooksul Eesti klubidest veel Tartu, Rakvere ja Rapla särki kandnud Jõesaar sammub nüüd kolmandat korda välismaale, kui lõi käed Saksamaa meistriliigas tegutseva Bayreuthiga. Klubi platseerus lõppenud hooajal 18 võistkonna seas kümnendale kohale, kogudes 34 mänguga 15 võitu, mis play-off’i kohta ei andnud. Bayreuthi ametlikul Facebooki lehel on Jõesaare palkamist kinnitatud.

“Janaril on suurepärase kolmepunktivise ja kõrge korvpalli IQ. Ta näitas häid esitusi VTB Ühisliigas, kui viskas Moskva CSKA vastu 21 punkti ja võttis Astanaga mängus uskumatud 18 lauapalli. Olen seega veendunud, et ta sobitub meie mängufilosoofiaga ja on võimeline saama meie meeskonna oluliseks lüliks,” rääkis Bayreuthi austerlasest peatreener Raoul Korner klubi kodulehe vahendusel.

“Pärast aastaid Kalev/Cramos mängimist arvan, et on aeg karjääris järgmine samm teha. Saksamaa Bundesliga on väga tugev ja konkurentsivõimeline liiga. Olen väga tänulik, et treener Korner ja Bayreuthi klubi organisatsioon on andnud mulle võimaluse oma potentsiaali näidata. Olen juba kuulnud, et sealsed fännid on suurepärased ning ootan huviga kohale jõudmist, kõvasti töö tegemist ning endast kõige andmist, et oleks loodetavasti edukas hooaeg,” ütles Jõesaar.

Bayreuth pole tegelikult sugugi võõras klubi Eesti korvpallis. Praegu Itaalia esiliigas Mantova Stingsi esindav Rain Veideman läks 2011/12 hooaja teiseks pooleks sinna laenulepingu alusel toonasest Tartu Ülikool/Rock meeskonnast ja viskas keskmiselt 7,5 punkti.

scroll to top