fbpx
Close

Sven Kaldre lauapõrkega “kolmene” murdis finaalis Bofti ja viib Avis/Treimixi Prantsusmaale

-Avis/Treimix tähistab finaalivõitu | Foto: Siim Semiskar

-Avis/Treimix tähistab finaalivõitu | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval peeti Haapsalus üks kõrgetasemeline ja mõnus 3×3 korvpalliturniir, kui meeste eliitvõistkonnad jagasid omavahel välja piletid 10.-11. juulil Prantsusmaal toimuvale FIBA 3×3 Cergy-Pontoise Challenger turniirile ning U13 ja U18 noormehed mängisid välja järjekordsed Eesti meistrivõistluste punktid.

NIKE 3×3 Haapsalu Lite Quest 2021 nime kandnud eliittaseme meeste turniiril olid kaheksa tiimi jagatud kahte alagruppi ning juba alagrupikohtumistes sündis rida üllatusi.

Väga krobeliselt alustas turniiri suurfavoriit Avis/Treimix (Heigo Erm, Sven Kaldre, Tom Kaldre, Märt Rosenthal), kui esimeses kohtumises oldi hädas KK Viimsi vastu, kuigi lõpuks 21:17 võideti. Siis tuli aga suur šokk, kui suurepäraselt mänginud Kvartett/Olybetile (Gaspar Bibikov, Andreas Märtson, Erik Luts, Jaagup Toome) jäädi alla koguni 8:22. See tähendas, et poolfinaali mindi oma alagrupist teise asetusena.

Teises alagrupis sai oma nähvaka kätte teinegi suurfavoriit Boft/Linnujalad (Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Oliver Metsalu, Riho Suija), kui 16:18 jäädi alla Los Torosele (Raiko Orumaa, Argo Orumaa, Ken Karja, Lennart Laasik).

Kuna mõlemad favoriidid alagrupis komistasid, siis poolfinaalis omavahel kokku ei mindud ning Boft/Linnujalad sai endale vastaseks Eesti ühe teenekama ja suurimate kogemustega 3×3 tiimi Kvartett ning Avis/Treimix kohtus Los Torosega.

Avis/Treimix pani poolfinaalis Los Torose vastu oma paremuse lõpuks maksma tulemusega 20:14 ja Boft/Linnujalad mängis Kvartett/Olybeti üle 21:16. Enne turniiri lõpplahendust välja mängitud kolmanda koha kohtumises sai Kvartett 17:12 jagu Los Torosest.

Finaalis peeti kahe favoriidi vahel ülimalt kõva lahing ja kuigi Martin Dorbeku juhitav Boft/Linnujalad dikteeris üsna pikalt finaali kulgu, siis lõpu eel kallutas Avis/Treimix Sven Kaldre lauapõrkega kaugviske abil mängu enda kasuks ja sai ülimalt emotsionaalse 16:14 võidu ja teenis pääsme Prantsusmaal toimuvale 3×3 Challenger turniirile.

Turniiri tulemused leiab SIIT.

-Poiste U18 esikolmik | Foto: Siim Semiskar

Poiste U18 vanuseklassis pidasid juba alagrupis väga tulise kohtumise maha lätlaste 3×3 Adaži ja Eesti tiim Ladujad. Kuna Ladujad ei suutnud kohtumise lõpus hulganisti teenitud vabaviskeid realiseerida, siis õnnestus lätlastel 20:19 võita ja sellega kindlustati alagrupi võit. Ladujad enam aga ei vääratanud ja seega kohtusid samad tiimid finaalis uuesti.

Ka kuldmedalikohtumises näitasid need kaks tiimi, et nad väärivad igati teineteist, kuid taas oli õnnejumalanna Läti noorkorvpallurite poolel ja 3×3 Adaži meeskond teenis Haapsalust turniirivõidu finaalmängu skooriga 21:19. Ladujad mängisid koosseisus Kaur-Erik Suurorg, Artur Evestus, Gregor Kiilmaa ja ?. Kolmanda koha sai meeskond Kirsid (Kert Kasemets, Andris Smorodin, Henry Liht).

-Poiste U13 võitja Rae Koss | Foto: Siim Semiskar

Poiste U13 vanuserühma turniiril osales koguni 15 meeskonda ning väga tuliste kohtumiste tulemusena teenis võidu selle vanuseklassi tänavune valitseja Rae Koss. Finaalis mängiti 11:5 üle meeskond SK2008. Pronksimängus sai Saku KK 15:7 jagu Kesklinna KK-st.

Noorte turniiride tulemused leiab SIIT.

scroll to top