Eesti U18 koondis pääses MM-finaali USA vastu! Oliver Pere: uskumatu, me teeme siin ajalugu!

-Eesti U18 3x3 korvpallikoondis | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti U18 3×3 korvpallikoondis koosseisus Ken-Martti Reinart, Markus Ladoga, Oliver Pere ja Markus Heinakroon on teinud Ungaris Debrecenis vägevat ajalugu, kui pühapäeva õhtul mängitakse finaali maailmameistritiitli peale USA koondisega.

Korra on Eesti juba sel turniiril USA-ga mõõtu võtnud, kui turniiri alustati samast D-alagrupist. Siis said ameeriklased napi 21:17 võidu. Teistes alagrupimängudes alistas Eesti nelik 21:17 Sloveenia ja 21:11 Läti eakaaslased.

Veerandfinaalis kohtus Eesti meeskond Dominikaani Vabariigiga ning sai kindla 21:13 võidu. USA alistas täpselt sama tulemusega Leedu esinduse.

Poolfinaalis tuli Eesti vastaseks sel turniiril vaid võite tunnistanud Egiptus, kes veerandfinaalis kukutas 21:16 turniiri kõrgeima asetuse Kasahstani. Vägeva võitluse ja meeskondliku mänguga pääses Eesti nelik 16:11 võiduga finaali.

Pärast emotsionaalset poolfinaalkohtumist, mida videoülekande kommentaator nimetas ka Eesti tuhkatriinulooks, tegid korraldajad otse väljakul lühiintervjuu Oliver Perega, kes sõnas esimesteks kommentaarideks: “Uskumatu! Me mängisime kogu südamest. Uskumatu, me teeme siin ajalugu!”

Nagu öeldud, siis kullamatšis ootab Eestit ees USA koondis, kes poolfinaalis sai kindlalt 21:13 jagu Valgevenest. Seni ongi ameeriklased Eric Lavell Dailey jr, Gradey Reed Dick, Kyle Jarred Filipowski ja Keyonte Darnell George pidanud kõige rohkem vaeva nägema just Eesti koondisega, keda alagrupis võideti 4 punktiga. Kõik edasised mängud on USA jaoks lõppenud vähemalt 8-punktilise võiduga.

Finaalkohtumine peetakse pühapäeva õhtul Eesti aja järgi kell 21.30.

Eesti U18 neidude 3×3 korvpalli rahvuskoondis koosseisus Sille Liis Mölder, Marta Eleri Jaama, Anna Maria Tamberg ja Hanna Maria Sibul pääses Debrecenis samuti 8 parema hulka, kui alagrupis võideti 17:4 Šveitsi ja jäädi 12:13 alla Ungarile. Veerandfinaalis jäädi pidama USA esinduse vastu, kui kaotati tulemusega 4:18.