fbpx
Close

VTB Ühisliiga – tugevamad said veel tugevamaks ja nõrgemad jäid nõrgemaks, aga kus paikneb Kalev/Cramo?

-Peatreener Dimitrios Itoudis ja Moskva CSKA tähistamas | Foto: Valery Sharifulin/TASS/Scanpix

VTB Ühisliiga hooaja alguseni jääb umbes üks kuu ning ilmet hakkab võtma ka erinevate meeskondade komplekteeritus. Liigasse on lisandumas tuntud ja huvitavaid mängumehi, mitmed mängijad on vahetanud klubisid ka liiga siseselt. Kõige põnevamad on kindlasti tippklubide sammud värbamisturul, aga tähelepanuväärset jagub ka mujal.

Alustame kõige tugevamatest. Tiitlikaitsja Moskva CSKA tavapäraselt suuremat osa oma tuumikust hooaegade vahel välja ei vaheta, pigem on tegeletud peenhäälestamisega. Meeskonna liidritest on teada, et lahkub üksnes Darrun Hilliard, kes jätkab karjääri Müncheni Bayernis. Küll aga on tulemas väga huvitavaid täiendusi. Põnevaim on neist vast viimaste aastate parima venelasest korvpalluri Aleksei Švedi liitumine Euroliigast ja VTB-st lahkunud Moskva Himki ridadest. Tähelepanuväärne on kindlasti ka leedulase Marius Grigonise tulek Kaunase Žalgirisest. 27-aastane ja 198 sentimeetri pikkune ääremängija viskas eelmisel hooajal Euroliigas keskmiselt 13,4 punkti mängus ning jagas 3,3 korvisöötu. Tõenäoliselt on muudatused teinud meeskonna veelgi tugevamaks.

Kaasani Unics seevastu on vahetanud välja nii meeskonna peatreeneri kui ka suurema osa koosseisust. Senine peatreener Dimitrios Priftis suundub juhendama Ateena Panathinaikost ning tema asemel asub meeskonda tüürima Velimir Perasovic, kes viimati juhendas 2018/19. hooajal Vitoria Baskonia meeskonda. Eelmise hooaja põhitegijatest jätkavad üksnes John Brown III ja Isiah Canaan. Uusi mängijaid vaadates võib aga eeldada, et meeskond on endiselt väga tugev.

scroll to top