Leedukad võtsid Haljala lõõskava päikese all Eesti koondislastelt võidu käest

-Macron - Kvartett/Olybet veerandfinaal | Foto: Siim Semiskar

-Macron – Kvartett/Olybet veerandfinaal | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalavahetusel Haljalas toimuval suvisel 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapil selgitati lõõskava päikese ja hullumeelse kuumuse käes esimesel päeval ehk laupäeval võitjad eliitsarjas, harrastajate hulgas ja noormeeste U18 vanuserühmas. Nii tippklassi meeste kui U18 poiste hulgas rändas turniiri võit piiri tagant tulnud külaliste kaukasse.

Eliidis ehk World Tour sarjas oli osalemas 12 tiimi ning neljas kolmeliikmelises alagrupis üllatusi ei sündinud. Veerandfinaalis pudenesid aga konkurentsist kaks Eesti tiimi, kes varasematel etappidel korduvalt poodiumile jõudnud – Avis/Treimix ja Kvartett/Olybet.

Varasemalt näiteks Rakvere ja Haapsalu turniiridel esikoha teeninud Avis/Treimix mängis Haljalas kolmekesi, kui tavapärasest koosseisust olid puudu Heigo Erm ja Märt Rosenthal ning vennad Sven ja Tom Kaldre olid endale appi võtnud TalTechi tagamehe Eric Schmalzi. Veerandfinaalis saadi aga 15:21 kaotus leedulaste Suduva-Mantingalt ja sõideti varakult koju.

Kvartett/Olybet (Gaspar Bibikov, Erik Luts, Andreas Märtson, Jaagup Toome) sattus juba veerandfinaalis vastamisi turniiri ühe favoriidid Macroniga, kus kolm hiljuti Eesti koondise EM-finaalturniirile aidanud mängumeest Jaan Puidet, Rait-Riivo Laane, Karl Johan Lips ja neile abiks samuti teenekas 3×3 korvpallur Egert Haller. Macron võitis 18:15 ja sammus nelja hulka.

Poolfinaali pääsesid veel noortest ja teravatest meestest kokku pandud Scanweld (Conrad Sengbusch, Georg Allemann, Kristen Kasemets, Marcus Neiland) ja Läti U23 koondis. Scanweld alistas veerandfinaalis 19:13 KK Viimsi ja Läti U23 oli 16:8 üle tiimist Rent My Skills.

Poolfinaalis ei suutnud Scanweld Eesti tiimide omavahelises heitluses Macroni ründemasinat pidurdada ja koondislased purjetasid finaali tulemusega 22:15. Leedu ja Läti meeskondade heitluses sai Suduva-Mantinga veel kindlama võidu 21:11.

Finaal oli väga tasavägine, kuid sel korral õnnestus pikem kõrs tõmmata külalistel, kui Suduva-Mantinga sai Macronist 16:14 jagu. Seega Haljala turniiri võit eliitsarjas rändas Leetu, teine ja kolmas koht jäeti aga kodumaale, kui pronksikohtumises sai Scanweld Läti U23 koondisest jagu resultaadiga 18:14.

-Harrastajate esikolmik | Foto: Siim Semiskar

Harrastajate turniiril jõudsid finaali viimastel aastatel väga palju 3×3 turniire kinni pannud Estravan ja üllatustiim Jõgeva VSK. Estravan sai 21:11 jagu Raplandist ja Jõgeva mängis 16:11 üle RLV Massive’i.

Finaalis pani Estravan (Andre Reinart, Georg Tambre, Jaan Lorens, Marko Viik) oma paremuse Jõgeva (Sten Lillemägi, Danno Nool, Kris Urvik, Sander Lillemägi) meeste vastu kindlalt 21:10 maksma ning pronksise autasu viis Haljalast kaasa RLV Massive (Aron Kuusik, Henry Aimre, Mihkel Mager, Sander Karro), kes võitis Raplandit (Jürgen Laars, Karel Kreuz, Martin Oksa, Taniel Alumets) 18:14.

-3×3 Adaži | Foto: Siim Semiskar

Noormeeste U18 sarjas mängisid kuue tiimi konkurentsis ennast finaali Helikopter (Markus Ladoga, Kaspar Sepp, Markus Heinakroon, Oliver Pere) ja lätlaste 3×3 Adaži. Kuigi Eesti poisid kontrollisid enamiku ajast finaalis toimuvat, siis lõpuhetkedel oli lätlastel rohkem kindlust ja õnne ning Adaži sai finaalis 20:19 võidu. Kolmanda koha võitis Golf (Romet Ritari, Marko Kuhi, Markus Mikenberg, Tauri Veevo), kes alistas 21:12 võistkonna Kirsid (Andris Smorodin, Henry Liht, Kert Kasemets, Ron Laanemaa).

Pühapäeval mängitakse Haljalas Lääne-Virumaa meistrivõistluste arvestuses ja Eesti meistrivõistluste arvestuses lähevad vastamisi U11, U13 ja U15 poisid.