fbpx
Close

Kalev/Cramo rünnakuliider teenis lepingu maailmas ainulaadses klubis

-Marcus Keene | Foto: Siim Semiskar

-Marcus Keene | Foto: Siim Semiskar

Mullusel hooajal BC Kalev/Cramo ründevankrit vedanud 26-aastane ja 175 cm pikkune tagamees Marcus Keene hakkab uuel hooajal mängima Sloveenia kõrgliigaklubis Ljubljana Cedevita Olimpija.

Maailmas teadaolevalt ainulaadse sündmusena ühinesid 2019. aastal kahe erineva riigi klubid üheks, kui leivad panid kappi sloveenide Ljubljana Olimpija ja horvaatide Zagrebi Cedevita. Sellega kandus uue klubi nime taha ajaloost koguni 70 erinevat karika- ja liigavõitu.

Cedevita Olimpija põhieesmärkideks uuel hooajal on Eurocup ja ABA ehk Aadria liiga. Hooaja lõpus osaletakse ka Sloveenia meistrivõistlustel, mis lõppenud hooajal kindlalt võideti.

BC Kalev/Cramoga nii Paf Eesti-Läti korvpalliliiga kui ka Eesti meistrivõistlused võitnud Keene kogus VTB Ühisliigas 22 kohtumisega keskmiselt 29,7 minutit, 20 punkti, 5 söötu, 3,2 lauapalli ja ühe vaheltlõike ning tabas kolmepunktiviskeid 37,4-protsendiliselt.

Kohalikes liigades kohati tujutumalt mänginud ameeriklane tõi Eesti-Läti liigas 23 mänguga ja keskmiselt 25,5 minutiga 15,6 punkti, 4,6 söötu ja 3,6 lauapalli, kuid sopsas kolmeseid koguni 45,8 protsendiga.

scroll to top