fbpx
Close

Eesti koondislane Saimon Sutt jätkab uuel hooajal Raplas

-Saimon Sutt | Foto: Siim Semiskar

-Saimon Sutt | Foto: Siim Semiskar

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond andis neljapäeval teada, et tiimis jätkab ka algaval hooajal Eesti koondise kandidaat Saimon Sutt.

26-aastane ja kahemeetrine tagamees alustas oma korvpalluriteed Salva Tartu noortemeeskonnas ning tegi kõrgliigadebüüdi hooajal 2012/13 Tartu Ülikool/Rocki tiimis. Neljal hooajal Tartus suutis ta aasta-aastalt oma mänguminuteid kasvatada, kuid hooajal 2016/17 otsustas Sutt liikuda edasi Pärnu Sadamasse, kus sai koheselt hoopis suurema rolli.

Pärnu Sadamas pallis Sutt kokku kolm hooaega ning suutis oma esitustega hooajaks 2019/20 teenida lepingu Austria kõrgliigatiimis Oberwart. Austrias olid 19 kohtumisega Suti keskmised numbrid 23,1 minutit, 11,1 punkti, 3,2 lauapalli ja 2,2 söötu.

Eelmise hooaja alguses välismaalt naastes tõmbas Sutt selga Rapla särgi ja sai Eesti-Läti liigas 21 kohtumisega kirja keskmiselt 31,4 minutit, 12,4 punkti, 4,1 lauapalli, 3,9 söötu ja 1,3 vaheltlõiget. Ülipõneva pronksiseeria kulminatsiooniks võidetud medaliga lõpetatud eestikatel kogunes Suti kontole 6 mängu ja keskmiselt 26,5 minutit, 12,7 punkti, 3,2 lauapalli, 2,3 söötu ja 1,5 vaheltlõiget.

“Mul on väga hea meel, et Rapla soovis minuga uuesti käed lüüa. Uue ja sellise CV-ga treeneri käe all mängime on kindlasti põnev ja hariv. Loodetavasti suudab ta aidata mul ka karjääris hüppe edasi ja kõrgemale tasemele teha. Mina annan omalt poolt kõik, et suudaksime sel aastal jällegi medalitele mängida ja soov oleks vähe kirkam võtta nüüd. Peatse kohtumiseni Rapla!” kommenteeris Sutt Rapla Facebooki lehel.

scroll to top