fbpx
Close

Kettaheitestaar Piotr Malachowski: Kanteri korvpallihobi tõttu olen pidanud ka mina rohkem jooksma

-Piotr Malachowski | Foto: Siim Semiskar

-Piotr Malachowski | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval Keilas peetud teise liiga veerandfinaali kolmandas mängus Keila Korvpallikooli ja Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline’i vahel oli taas külalisvõistkonna eest mängimas ka kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter. Paljudele jäi aga märkamatuks, et tribüünilt jälgis kohtumist kahekordne olümpiahõbe, maailmameister ning kahekordne Euroopa meister Piotr Malachowski.

35-aastane ja 193 cm pikkune poolakast kettaheitja läks pärast mängu ka ise platsile viskekätt proovima ning oli nõus Korvpall24.ee portaali küsimustele lahkesti vastama.

“Kanter mängis küll ehk umbes 5 minutit (tegelikult 8,5 minutit – toim.), kuid jooksuvorm on tal hea ja minu meelest sai ta hakkama,” sõnas Malachowski oma endise tulise konkurendi ja praeguse treeneri mängu kohta. “Kuna ta täna kaotas, siis ilmselt õnnelik ta pole, aga mänguliselt oli kõik okei.”

Kettaheitestaar tegi ära ka kiire analüüsi: “Kanteri meeskond oli liiga vana, vastased olid noored ja jooksid rohkem. Aga Kanteri jaoks on korvpall hea mõte, kuna talle meeldivad sellised võitluslikud olukorrad nagu pallimängudes tihti ette tuleb.”

Poolakas oli üllatunud, et madalama liiga mängul selline publikumöll püsti pandi: “Tribüünidel oli nii palju rahvast ja vastasmeeskonna (Keila Korvpallikooli – toim.) fännid olid kohati päris hullumeelsed.”

Gabariitidelt võimsa korvpalluri mõõdu välja andev Malachowski ise pallimängudega ei tegele: “Ei-ei, ma ise ei mängi, kuna mulle ei meeldi joosta (naerab – toim.). Pidin Gerdiga iga päev soojenduseks jooksma, kuna ta tahtis nendeks korvpallimängudeks valmis olla. Jooksime hommikuti kohati ka päris kiireid otsi (krimpsutab nina – toim.). Minu jaoks on ikka kettaheide õige ala!”

Eelmise aasta detsembris Kanteri endale treeneriks palunud Malachowski on eestlase juhendamisega väga rahul: “Ma olen väga õnnelik, et ta tuli. Ta on väga tark mees ning hea treener, aga eks tulemusi näeme MM-il Kataris. Ühtlasi loodan, et meil on põhjust 2020. aastal pärast Tokyo olümpiamänge olla õnnelik.”

scroll to top