fbpx
Close

INTERVJUU | Kaido Saks Keila play-off’i särgifopaast: mul on hea meel, et see oli Peebu enda apsakas, mitte kellegi teise

-Kaido Saks | Keila KK esindusmeeskond Facebook

Suvel 37-aastaseks saav ääremängija Kaido Saks tegi lõppenud hooajal korraliku hooaja kõrgliigadebütandi Keila KK ridades ning aitas tiimil ületada paljude korvpallihuviliste ootuseid. Korvpall24 portaal palus Saksa pärast hooaja lõppu jutule, et uurida, kuidas vanameister ise lõppenud aastale tagasi vaatab. Läbi talle omase huumoriprisma saime teada, millega ta on rahul ja mis jäi kripeldama ning kuidas tal töö, pere ja õppimise kõrvalt üldse jäi aega ja jaksu sellisel tasemel mängida.

208 cm pikkune Saks, kes on Tallinna Saksa Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja, tegi Eesti-Läti liigas kaasa 29 mängu ja kogus keskmiselt 21,6 minutiga 7,3 punkti, 3,2 lauapalli, 1,4 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike. Eestikate veerandfinaalseeria kolmes kohtumises Tartu Ülikooli vastu olid tema keskmised näitajad kõigis kategooriates veel veidi paremad.

Intervjuust tuleb muuhulgas välja, mis sündmusega Saks kuni hooaja lõpuni päris kohaneda ei suutnud, kes peatreener Peep Pahvilt kõige rohkem “puid alla” said, mis mees see Richard Laku oli, kes ühe mänguminuti pealt Dwight Howardi tiimikaaslaseks läks, kas ta õpilased tema mänge vaatavad ja hiljem tunnis kommenteerivad ning kellega tal Keila tiimis kõige parem klapp tekkis. Loomulikult küsisime ka kuulsa “maikaintsidendi” kohta ning palusime Saksal kinnitada või ümber lükata kuuldused, et tsenter Matej Radunici vigastus eestikate play-off’is polnud võib-olla üldsegi nii tõsine.

scroll to top