Põhiturniiri võitnud Ventspils oli poolfinaalis Ogrega ootamatult suures hädas

-BK Ventspils - BK Ogre | Foto: Siim Semiskar

-BK Ventspils – BK Ogre | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti korvpalliliigas pääses esimesena finaali Ventspilsi meeskond, kes sai väga raskes mängus 84:80 (32:18, 8:20, 23:27, 21:15) jagu BK Ogre tiimist. Ilma ühe oma tagaliiniliidri Aaron Johnsonita mänginud Ventspils suutis mängu enda kasuks kallutada alles viimastel minutitel.

Avapoolajal nägi kahte täiesti eriilmelist veerandaega, kui põhiturniiri võitja ja eeldatav selle paari favoriit Ventspils paugutas avaveerandil 32 punkti. Teisel perioodil jäädi aga omakorda kõigest 8 silma peale ning poolajapausile mindi Ventspilsi kahepunktilises eduseisus 40:38.

20 mänguminuti järel oli Ventspilsi poolel 11 punktiga edukaim Maris Gulbis, Rihards Lomazs oli kogunud 8 ning Jonathan Arledge ja Ingus Jakovics kumbki 7 silma. Ogre poolel oli keskmängija Viktors Iljins hiilanud 13 ja tagamees Rihards Zebergs 11 punktiga.

Kolmandal veerandil valitses mängu pigem Ogre meeskond, kui sai korduvalt sisse 5-6-punktilise edu, kuid otsustavalt eest minna ei suudetud. Veerandaeg lõpes Ogre 65:63 eduseisuga. Kohtumise viimane veerand kujunes tõeliseks põnevusetenduseks, kust õnnega pooleks tõmbas lõpuks pikema kõrre Ventspils.

Ingus Jakovics viskas võitjate parimana 22 punkti, Rihards Lomazs lisas 17, Ousmane Drame 13 ja Maris Gulbis 12 silma. Ogre poolel viskas Viktors Iljins 19 punkti, Rihards Zebergsi arvele jäi 16 ja Kristaps Dargaisi kontole 13 silma.

Teises poolfinaalis kohtuvad BC Kalev/Cramo ja Riia VEF.