fbpx
Close

INTERVJUU | Linards Jaunzems meenutas häid aegu: Pärnu on arvatavasti parim linn, kus olen elanud

-Linards Jaunzems | Foto: estlatbl.com

Viimase aja üks meeldejäävamaid ja emotsionaalsemaid seeriaid koduses korvpallis on olnud Pärnu Sadama ja BC Kalev/Cramo vastasseis 2020/21. hooaja Eesti meistrivõistluste finaalis ehk siis aasta enne seda, kui pärnakatel õnnestus koduses korvpallis see mullune suur triumf korda saata. Korvpall24 vestles tolles seerias Pärnut esindanud lätlase Linards Jaunzemsiga. Jaunzems rääkis meile tolle Pärnu hooaja emotsioonidest ja mälestustest ning Läti korvpallist.

Jaunzemsi kohta võib ilmselt juba kasutada väljendit veteran. Vaatamata sellele, et Linards on alles 27-aastane, on käesolev hooaeg 2-meetrise ääremängija kümnes hooaeg profikorvpallis. Viimased kaks aastat on Jaunzems pallinud Ventspilsi ridades, enne seda käis ta Ventspilsi eest platsil ka hooajal 2019/20. Nagu eelnevalt mainitud, on Jaunzems esindanud ka Pärnu Sadama meeskonda. Tollal aitas ta Pärnu esmakordselt eestikate finaali, kus näidati Kalev/Cramole korralikult hambaid. Sel aastal on Jaunzems tegemas ühte oma parimat hooaega, olles 14,4 punktiga ja 1,8 vaheltlõikega Ventspilsi nende kategooriate liider. Lisaks sellele on lätlane võtnud keskmiselt 6,4 lauapalli ja jaganud 2,4 korvisöötu.

Korvpall24 portaalile antud intervjuus, mis tehti pärast Ventspilsi mängu Tallinna Kalev/Audentesega, saame teada, mida hindab Jaunzems oma endise treeneri Heiko Rannula juures, Pärnus kogutud mälestustest ning kahe riigi ühise liiga mõjust Läti korvpallile. Juttu tuleb ka Läti legendidest ja paika saab pandud Ventspilsi eesmärk ning lootused käesoleval hooajal.

scroll to top