Suurüllatus finaalseeria avamängus: Pärnu Sadam alistas võõrsil põnevuslahingus favoriit BC Kalev/Cramo!

-Kristjan Kangur | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas algas laupäeval tänavuse hooaja finaalseeria, milles BC Kalev/Cramo võõrustas Pärnu Sadamat. Avaveerand kuulus kalevlastele 20:13, aga Pärnu vastas 9:2 spurdiga ja korra pääseti ka 27:26 juhtima. Poolaja võitis küll Kalev/Cramo nelja punktiga, kuid neli ja pool minutit pärast kolmanda veerandaja algust oli Pärnu taas ees ja viimane neljandik algaski külaliste 53:51 eduseisust. Võrdne heitlus jätkus ja 1.19 enne lõppu oli seis 72:72 viigis. Edon Maxhuni viis Pärnu 36 sekundit enne lõpuvilet 77:76 juhtima ja soomlasest mängujuht realiseeris peagi veel kaks vabaviset. Marcus Keene eksis seejärel raskel kaugviskel ja Mihkel Kirves vormistas pealtpanekust 81:76 lõppskoori.

BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam 76:81 (20:13, 18:21, 13:19, 25:28)

Visketabavuses jäi Pärnu 46% – 41% peale ja lauavõitlus võideti 39:36 (ründelaud 10:9). Korvisööte andis Pärnu rohkem 22:14, vaheltlõikeid tegi enim Kalev/Cramo 9:6. Pallikaotuseid kogunes Kalev/Cramol 14, Pärnul 15.

Linards Jaunzems viskas Pärnu parimana 24 punkti ja võttis 5 lauapalli. Edon Maxhuni kogus 14 punkti, 3 lauapalli ja 10 korvisöötu ning Kristjan Kangur lisas 14 punkti ja 13 lauapalli. Robert Valge nimele jäi 10 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Devin Thomas tõi Kalev/Cramo kasuks 18 punkti, 10 lauapalli ja 5 korvisöötu. Chavaughn Lewis järgnes 16 punktiga ning Marcus Keene sai kirja 14 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisöötu. Rauno Nurger viskas 13 punkti ja hankis 6 lauapalli.

“Esimese poolaja küll kaotasime, aga arvan, et tegime siiski hea poolaja. Saime paremaid viskeid, mida ei pannud küll ära ja viskasime kehvalt, aga poolajal rõhutasime, et proovime samamoodi edasi. Arvan, et see tõigi lõpuks võidu. Me ei tulnud finaali kaotama. Pidime leidma mingi lüli, mis neil mängu aitaks võimalikult raskeks teha. Keene pole lihtne, keda hoida kümne punkti peal. Sama Lewisega. Üritasime neile võimalikult palju anda raskemaid viskeid ja saime sellega mu arvates hästi hakkama. Oleme õnnelikud, et finaali jõudsime ja ülejäänu on boonus,” rääkis jalavigastuse saanud Pärnu Sadama mängumees Märt Rosenthal Inspira vahendusel antud intervjuus.

Pärnu ja Kalev/Cramo on taas vastamisi kolmapäeval, 12. mail. Pühapäeval, 9. mail kohtuvad pronksiseeria teises mängus Rakvere Tarvas ja Rapla Avis Utilitas.