Ootamatult favoriidiks tõusnud Rakvere tõestas Gluditise juhtimisel, et Rapla plaanitakse medalita jätta

-Rapla Avis Utilitas - Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

-Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas tehti reedel algust pronksiseeriaga, milles Rapla Avis Utilitas võõrustas Rakvere Tarva meeskonda. Rapla haaras avaveerandil viiepunktilise eduseisu ja poolajaks oldi 41:36 ees. Rakvere vastas aga võimsa kolmanda veerandajaga ning viimaseks neljandikuks oli Rapla kaheksa punktiga kaotusseisu jäänud. Tasavägine heitlus siiski jätkus ja 2.44 enne lõppu oli Rakvere vaid punktiga peal. Raplal oli mitu võimalus veel viigiseis jalule seada, aga esmalt ei jõutud viskele ja teisel puhul saatis Al-Wajid Aminu palli auti ning Devin Harris vormistas vabaviskejoonelt lõppskoori 77:73.

Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas 73:77 (20:15, 21:21, 12:25, 20:16)

Visketabavuses jäi Rakvere 45% – 41% peale. Lauavõitluse võitis Rapla 44:36 (ründelaud 14:12). Korvisööte andis Rapla rohkem 18:14, vaheltlõikeid tegi enim Rakvere 12:6. Pallikaotuseid kogunes Raplal 17, Rakverel 10.

Kristaps Gluditis viskas Rakvere poolelt üleplatsimehena 29 punkti. Tormi Niits kogus 15 punkti ning Devin Harris järgnes 12 punkti, 7 lauapalli ja 5 korvisööduga.

Saimon Sutt oli Rapla parim 16 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisööduga. Tom Kaldre lisas 15 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Sven Kaldre sai kirja 14 punkti ja 3 lauapalli. Al-Wajid Aminu tegi kaksikduubli 10 punkti ja 11 lauapalliga. Mängus ei teinud kaasa põhiline skooritegija Brandon Childress, kelle jaoks on jalavigastuse tõttu hooaeg lõppenud.

“Kindlasti medal oleks selle konkreetse hooaja lõppu väga suur asi. Nüüd on esimene mäng peetud, kaks veel minna ja peab täiega pingutama. Childress on neil väga kõva mängija. Kahju, et temaga nii läks. Teised Rapla tagumised astusid siiski väga hästi üles ja lõpus oli natuke meil ka õnne. Tahtsime kõik väga ise kangelased olla ja mängu ära otsustada. Poolajal rääkisime riietusruumis, oli kurjemapoolne jutuajamine. Peame rohkem palli jagama ja võistkondlikumalt mängima. Teisel poolajal see ka õnnestus. Tulime lodeva olekuga mängule. Teisel poolajal jagasime palli ning kõik toimis kaitses. Me aga ei räägi kaitses, mida peaks rohkem tegema. Samuti mängu sees vahetusi kindlamalt tegema ja rohkem pingutama, sest kaitsemäng ongi pingutamine. Seal pole oskusi väga vaja. Meil jäi kõvasti varu. Eks võib-olla olid mehed natuke närvis. Meil on siia väga palju juurde panna,” rääkis Tormi Niits Inspira vahendusel antud intervjuus.

Rakvere ja Rapla on taas vastamisi pühapäeval, 9. mail. BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama vaheline finaalseeria algab laupäeval, 8. mail.