Korduvalt kaotusseisu jäänud Pärnu pani viimasel veerandajal paremuse maksma ja pääses finaali!

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas sai teisipäeval selgeks BC Kalev/Cramo finaalivastane, kelleks on Pärnu Sadam. Seeria kaks esimest mängu Pärnule kaotanud ja ka põhihooajal viiel korral nende vastu kaotajaks jäänud Rapla Avis Utilitas tegi nüüd suurepärase alguse, kui pääseti 21:8 juhtima, aga Pärnu vastas 8:0 spurdiga, mille sekka mahtus ka Märt Rosenthali oma väljaku poolelt tabatud kaugvise. Poolajaks oli kodumeeskond veel 32:36 kaotusseisus, kuid edukas kolmanda veerandaja kaitsetöö, mille käigus lubati Raplal ainult üheksa punkti tuua, aitas Pärnu viimaseks neljandikuks 47:45 ette. Rapla polnud alla andnud ja 8:0 spurdi toel mindi 53:47 juhtima. Pärnu tegi aga omakorda 12:2 ja haaras initsiatiivi. 28 sekundit enne lõppu oli Sven Kaldrel võimalus kaugviskest seis viigistada, aga see ei tabanud ning Pärnu teenis kokkuvõttes raske 67:60 võidu.

Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas 67:60 (16:21, 16:15, 15:9, 20:15)

Visketabavus jäi mõlemal meeskonnal 34% peale. Lauavõitluse võitis Pärnu 46:42 (ründelaud 15:10). Korvisööte andis Rapla rohkem 16:12, vaheltlõikeid tegi enim Pärnu 8:5. Pallikaotuseid kogunes Pärnul 10, Raplal 13.

Edon Maxhuni kerkis Pärnu parimaks 14 punktiga. Robert Valge ja Linards Jaunzems kogusid võrdselt 10 punkti ja 3 lauapalli ning Mihkel Kirves lisas 9 punkti ja 9 lauapalli.

Brandon Childress oli Rapla parim 12 punkti ja 5 lauapalliga. Tom Kaldre tõi 11 punkti, hankis 3 lauapalli ja andis 3 korvisöötu ning Saimon Sutt sai kirja 10 punkti ja 5 lauapalli.

“Olime suhteliselt tühjad juba algusest peale, nii vaimselt kui füüsiliselt. Lõpp tuli suure tahtmise pealt. Olime mängu alguses natuke emotsionaalselt üles köetud ja läks natuke ütlemiseks, mis meie satsis pole tavaline. Tahaks poisse kiita, oleme august välja roninud mitu korda. Ütlen ausalt, et enne mängu sellistele kõnedele rõhku ei pane, mida olen sellel hooajal teinud erinevaid ja on ka läinud, nagu läinud. Keskendume otsestele asjadele. Meil on vennad, kes heal ja halval päeval teevad lauavõitluses töö ära. Pole mõelnudki veel Kalev/Cramo peale. Eesmärk oli finaali saada. Homme hakkame sellega tegelema. Oleme suure eesmärgi täitnud nii klubile kui Pärnu linnale. Boonus on ees, aga igal juhul läheme lahingut andma,” rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Inspira vahendusel antud intervjuus.