fbpx
Close

VIDEOD | Sel aastal alles neljandat korda platsile pääsenud Kristjan Kitsing: olen väga õnnelik!

-Kristjan Kitsing | Foto: Ekraanitõmmis

Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas kohtus pühapäeval Leedu korvpalli kõrgliigas Šiauliai meeskonnaga, kelle üle võeti 104:68 (22:15, 25:17, 32:24, 25:12) võit. Eesti korvpallisõprade suureks rõõmuks oli pärast pikka vigastuspausi tagasi platsil Kristjan Kitsing, kes tabas 13 minutiga neli kaugviset ja kogus omade edukaimana 14 silma.

“Ma olen väga õnnelik. Tegelikult oli see mul alles neljas mäng 2021. aastal. Olen väga õnnelik, et olen tagasi ning loodetavasti pikaks ajaks,” sõnas 30-aastane ja 206 cm pikkune Kitsing Rytase sotsiaalmeedias avaldatud mängujärgses intervjuus. Konkreetse kohtumise esmamuljena kommenteeris ta: “See oli alguses väga raske mäng. Nad olid esmalt väga lähedal, kuid suutsime oma mänguplaanist kinni hoida ja seda ellu viia. Pääsesime eest minema.”

Enne kohtumist Šiauliaiga suutis Rytas 100 punkti täis visata 27. detsembril ning siis oli Kitsing samuti platsil oma rolli täitmas. Naljaga pooleks esitatud küsimuse peale, kas asi ongi temas, vastas eestlane: “Ma usun, et see on naljakas kokkusattumus. Aga tahaksin loota, et meil on nüüd rohkem tulejõudu ja see 100 punkti võiks saada tavapäraseks. Aga saame näha.”

Rytas tabas Šiauliai vastu 17 kolmepunktiviset ning üks mäng varem suudeti Prienai vastu 19 kaugviskega püstitada suisa Leedu liiga rekord. Kitsingu hinnangul sai vaatamata kõigele Rytase mäng alguse kõvast kaitsest ja korralikust plaani järgi tegutsemisest rünnakul. “Viskamine, tõsi, on meie mängus tugevam külg ja täna samuti suutsime hästi tabada.”

Kaitse poole pealt tõi Kitsing välja, et Šiauliail lasti vaid 63 punkti visata seetõttu, et suudeti kinni panna nende head viskekohad, liikuda väljakul vastasest paremini ja hoida ära Šiauliai kiirrünnakud ning sundida nad mängima rünnakul 5-5 vastu.

Kristjan Kitsingu tipphetked Šiauliai vastu:

scroll to top