Eesti U18 tiim alistas Tel Avivis tugeva korvpallimaa Prantsusmaa järelkasvukoondise!

-Karl Markus Poom | Foto: Siim Semiskar

Eesti U18 korvpallikoondis teenis Iisraelis, Tel Avivis toimuval European Challenger turniiril teisel võistluspäeval esimese võidu, kui 75:65 (29:21, 16:6, 18:13, 12:25) alistati ülikõva korvpalliriik Prantsusmaa, kelle esindusmeeskond teatavasti Tokyo olümpiamängudel praeguseks poolfinaali jõudnud.

Ära jäänud Euroopa meistrivõistluste asemel FIBA poolt korraldatud turniiri avapärval lisaajal napilt Kreekale alla jäänud Eesti tiim valitses prantslaste vastu esimest kolme veerandit täielikult ning enne viimast perioodi oli vahe juba 23 punkti. Lõpuks võeti jalg pedaalilt ära ning Prantsusmaa tõi viimasel veerandil vahe kümne silma peale.

Eesti koondis oli vastastest üle pea kõikides statistilistes kategooriates, vaid lauavõitlus läks 48:41 Prantsusmaa kasuks. Hästi tabasid meie noormehed kolmesekaare tagant, kui 31-st viskest sopsas 11, mis annab tabavusprotsendiks 35,5%.

Meie resultatiivseimaks kerkis 16 punkti visanud Gregor Kuuba, kes hankis ka 5 lauapalli. Aleksander Tassa viskas 12 silma ja Karl Markus Poom lisas 10 punkti ja 6 lauapalli. Turniiri avamängus kreeklaste vastu hiilanud Henri Veesaar sai täna veidi kergema mängupäeva ning tõi 25 minutiga 4 punkti, 10 lauapalli ja 3 korvisöötu. Prantslaste parim oli 12 punkti, 11 lauapalli ja 5 söötu kirja saanud Kymany Houinsou, Daryl Ayrton Doualla viskas samuti 12 silma.

Eesti järgmine kohtumine leiab aset juba neljapäeval, kui meie aja järgi kell 14.00 on vastaseks järgmine suur korvpallimaa Leedu. Seejärel on meie poistel üks puhkepäev ning turniir lõpetatakse kohtumistega Portugali ja Iisraeli vastu. Turniiril mängitakse kõikide vastastega ühe korra, play-off mänge ei peeta.