fbpx
Close

INTERVJUU | Itaalias uues tiimis kohanev Karl Markus Poom klubivahetuse tagamaadest ja uue mängupaiga plussidest

-Karl Markus Poom | Foto: Rieti

2022. aastal sõlmis Karl Markus Poom kaheaastase lepingu Itaalia tugevuselt teises liigas ehk Serie A2-s mängiva Novipiu Monferratoga. Käesoleva hooaja käigus vahetas eestlane senise koduklubi samuti Itaalia esiliigas palliva Rieti Real Sebastiani vastu. Korvpall24.ee portaal uuris 19-aastaselt Poomilt, miks ta otsustas klubi vahetada ning mis on muutunud uude meeskonda siirdumisega.

Eelmisel hooajal sai 204 cm pikkune eestlane Itaalia esiliigas Novipiu Monferrato ridades kirja 15 kohtumist, milles tõi keskmiselt 12 minutiga 3,7 punkti ja 2,5 lauapalli. Tänavu mängis Poom hooaja kümme esimest kohtumist sama klubi eest ning kogus 14 minutiga 3,3 silma ja 2,7 lauapalli. Seejärel liitus 19-aastane mängija Rieti Real Sebastianiga, kus on kuues mängus saanud keskmiselt 9,3 minutiga statistikasse 3,7 punkti ja 2,3 lauapalli.

Rääkisime Poomiga, kuidas sündis otsus poole hooaja pealt senine koduklubi uue vastu välja vahetada ja millised valikud tal veel laual olid. Saime teada, mille poolest erinevad endine ja praegune Itaalia esiliiga võistkond ning mis tunne oli oma endise leivaisa vastu mängida. Lisaks tegime juttu eestlase rollist meeskonnas, Rieti leegionäridest ja 19-aastase noormehe tulevikuplaanidest.

scroll to top