EESTLASED VÄLISMAAL | Henri Drell hiilgas ookeani taga kaksikduublitega, Lips on Itaalias korralikult alustanud

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallurid näitasid möödunud nädalal oma oskuseid erinevates Euroopa ja USA liigades. Kõige paremaid esitusi näitas Henri Drell, kes sai NBA G Liigas kolme kohtumisega kirja kaks kaksikduublit. Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia teenis võidu nii Euroliigas kui ka koduliigas, Kristian Kullamäe tegi Madridi Reali vastu korraliku mängu ja Kerr Kriisa aitas West Virginia võiduni NCAA tippmeeskonna üle. Kaspar Treieri ja Matthias Tassi koduklubide teekonnad Meistrite liigas aga katkesid, kirjutab Basket.ee.

HISPAANIA, ACB

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia (12-10) sai neljapäeval toimunud Euroliigas kohtumises magusa ühepunktilise võidu, kui võõrsil saadi 91:90 jagu Serbia meistrist Crvena zvezdast (9-13). Eestlaste mänguaeg jäi paraku napiks. Kotsar mängis 7 minutit, viskas 4 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 2/2), võttis ühe lauapalli ja tegi ühe vea. Raieste 4 minutiga kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/1), tema arvele jäi üks lauapall ja üks pallikaotus.

Baskonia (11-8) oli võidukas ka Hispaania kõrgliigas, alistades pühapäeval koduväljakul Andorra (7-12) 108:95. Kotsar oli platsil 18 minutit ning kogus selle ajaga 6 punkti (kahesed 3/3), 3 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ja 2 viga. 6 minutit mänguaega saanud Raieste viskas meeskonna kasuks 2 punkti (kahesed 1/1) ning tegi 2 isiklikku viga.

Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao (7-12) kaotas pühapäeval Hispaania kõrgliigas võõrsil tabeliliidrile Madridi Realile (17-2) 80:95. Kullamäe sai mänguaega 23 minutit ja viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 12 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 2/3). Lisaks sai ta kirja 4 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 4 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ning 2 viga.

Granadast (6-13) lahkuv Artur Konontšuk pidas pühapäeval oma viimase mängu klubi särgis, kui Hispaania kõrgliigas kaotati kodus valitsevale meistrile Barcelonale (13-6) kindlalt 61:94. Konontšuk sai väljakul olla 12 minutit, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud (kolmesed 0/1). Tema arvele kogunes üks lauapall, üks resultatiivne sööt, üks pallikaotus ja üks viga.

ITAALIA, SERIE A

Itaalia kõrgliigas sai Joonas Riismaa koduklubi Brindisi (3-14) eelmisel nädalal kaks kaotust. Möödunud esmaspäeval jäädi võõrsil kindlalt 76:103 alla Bologna Virtusele (12-5). Riismaa pääses Euroliiga klubi vastu platsile 5 minutiks, kuid ühtegi statistilist näitajat kirja ei saanud. Pühapäeval võõrustati Napolit (11-6), kellele kaotati 77:80. Riismaa seekord väljakule ei pääsenud.

Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo kaotas kolmapäeval FIBA Meistrite liiga play-in seeria otsustavas kolmandas kohtumises võõrsil 77:93 Prantsusmaa meeskonnale Cholet’le ja langes mängudega 1-2 edasisest konkurentsist. Treier kohtumises kaasa ei teinud.

Pühapäeval sai Sassari (7-10) kaotuse kirja ka koduses liigas, kui võõrsil jäädi 70:77 alla Trevisole (5-12). Treier taas platsil ei käinud.

BELGIA, BNXT LEAGUE

Matthias Tassi koduklubi Oostende kaotas teisipäeval FIBA Meistrite liiga play-in seeria otsustava kolmanda kohtumise Iisraeli klubile Holoni Hapoelile 72:78 ning kogu seeria 1-2. Iisraelis valitseva ohtliku olukorra tõttu peeti Hapoeli kodumäng neutraalsel pinnal Ungaris Szombathelys. Tass viskas 30 minutiga 8 punkti (kahesed 4/6), võttis maha 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja blokeeris ühe viske. Kahjuks patustas ta ka 3 pallikaotuse ja 4 isikliku veaga.

POOLA, PLK

Janari Jõesaare koduklubi Wloclaweki Anwil (16-2) jätkab Poola kõrgliigas liidrikohal. Laupäeval mängiti võõrsil Dabrowa Gornicza (10-8) üle 87:84. Jõesaar kogus 21 mänguminutiga 9 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/3, vabavisked 0/1), 4 lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja ühe vaheltlõike, kuid tegi ka 3 viga.

HISPAANIA, LEB GOLD

Hispaania esiliigas lõpetas Siim-Sander Vene koduklubi Burgose San Pablo (13-5) neljamängulise kaotusteseeria, kui alistas pühapäeval võõrsil tabeli punase laterna Clavijo (3-15) 79:62. Vene sai mänguaega 23 minutit, mille jooksul viskas ta 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/1), hankis ühe lauapalli ja andis 2 tulemuslikku söötu. Lisaks tegi ta 2 pallikaotust ja 2 viga.

Jaan Puideti leivaisa Valladolidi Real (11-7) pidi aga Hispaania esiliigas vastu võtma kaotuse, kui laupäeval jäädi kodus alla Alicantele (11-7) 69:84. Puidet tõi 23 minutiga 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/1), hankis 3 lauapalli, jagas meeskonna parimana 5 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Lisaks patustas eestlane 2 pallikaotusega ja tegi ühe vea.

ITAALIA, SERIE A2

Itaalia esiliigas sai kindla kaotuse Karl Markus Poomi tööandja Rieti Real Sebastiani (12-8), jäädes pühapäeval kodus alla Cantule (15-5) 74:96. 12 minutiks platsile saanud Poomi arvele jäi 4 punkti (kahesed 2/3), 3 lauapalli ja üks korvisööt, samuti tegi ta 2 isiklikku viga.

Pühapäeval sai Itaalia esiliigas kaotuse kirja ka Mait Petersoni meeskond Agrigento (5-15), kes jäi kodusaalis 62:80 alla Vigevanole (8-12). Agrigentole oli see juba viies kaotus järjest. Peterson sai 8 minutiga kirja 2 punkti (kahesed 1/1), veel korjas ta 2 lauapalli ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea.

Itaalia esiliigas jäi mänguajata Gregor Kuuba, kelle tööandja Cento (8-12) alistas pühapäeval kodusaalis oma divisjoni liidri Bologna Fortitudo (16-4) 61:57.

KREEKA, ELITE LEAGUE

Sten Soku koduklubi Thessaloniki Iraklis (9-8) jäi laupäeval Kreeka esiliigas võõrsil alla Papagoule (9-8) 69:75. Sokk viibis väljakul 25 minutit, mille jooksul viskas 3 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/2), jagas 4 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike, kaotas korra palli ning teenis 3 isiklikku viga.

ITAALIA, SERIE B NAZIONALE

Karl Johan Lipsu koduklubi Chieti (11-8) sai Itaalia tugevuselt kolmandas liigas pühapäeval kirja kaotuse, kui võõrsil jäädi 73:80 alla Jesile (12-7). 37 minutit – omadest kõige kauem – mänginud Lips viskas üleplatsimehena 26 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 5/6, vabavisked 7/7), hankis kohtumise edukaimana 9 lauapalli, andis 2 tulemuslikku söötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole peale jäid 4 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

USA, NBA G LEAGUE

Henri Drelli kodumeeskond Windy City Bullsi (2-8) pidas eelmisel nädalal NBA G Liigas kolm kodumängu. Esmalt kohtuti esmaspäeval Delaware Blue Coatsiga (5-4), kes alistati lisaajal 115:113. Drell sai võidumängus kirja kaksikduubli, kui viskas 36 mänguminutiga 12 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 0/1, vabavisked 2/4) ja võttis 12 lauapalli. Eestlase arvele jäi ka 3 kolm resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 4 viga.

Reedeses mängus jäädi alla Long Island Netsile (7-4) 115:121. Drell oli 22 punktiga meeskonna resultatiivseim (kahesed 7/11, kolmesed 1/3, vabavisked 3/4) ja hankis kohtumise edukaimana 12 lauapalli. Lisaks jagas ta 31 minutiga 4 resultatiivset söötu, tegi 2 vaheltlõiget, blokeeris 2 vastaste pealeviset, kaotas 3 korral palli ning teenis 4 isiklikku viga.

Päev hiljem kaotati samale vastasele 112:123. Drell oli Bullsi paremuselt teine skooritegija, kogudes 34 mänguminutiga 18 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 3/7, vabavisked 2/2). Lisaks jäi tema arvele 5 lauapalli, 2 korvisöötu, üks vaheltlõige, 2 blokeeritud viset, 5 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

USA, NCAA

USA korvpalli üliõpilasliigas NCAA sai Kerr Kriisa koduülikool West Virginia (7-11) ühe kaotuse ja ühe võidu. Kolmapäeval jäädi võõrsil 63:77 alla Oklahomale (15-3). Kriisa kogus 27 minutiga isiklikku kontosse 4 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/4, vabavisked 2/2), 2 lauapalli ja meeskonna parimana 4 resultatiivset söötu, kuid patustas ka 4 pallikaotusega ja tegi 4 viga.

Laupäeval saadi kodus magus 91:85 võit NCAA tippude hulka kuuluva Kansase (15-3) üle. Kriisa panustas 26 minutiga West Virginia võitu 15 punkti, olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt (kahesed 1/2, kolmesed 3/4, vabavisked 4/4). Lisaks kogunes tema arvele 3 lauapalli, 3 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, 6 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Johannes Kirsipuu kodumeeskond Central Arkansas (7-14) pidas USA üliõpilasliigas kaks kohtumist võõrsil. Esmalt kohtuti neljapäeval Lipscombiga (12-8), kelle üle võeti 96:86 võit. Kirsipuu nimele jäi 23 minutiga 5 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), üks lauapall, 4 korvisöötu, 3 pallikaotust ja 3 viga.

Laupäeval aga kaotati kindlalt 71:94 Austin Peayle (10-10). 18 minutit mänginud Kirsipuu viskas 6 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/2, vabavisked 1/1), võttis maha 5 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, patustas 4 pallikaotusega ja tegi ühe vea.

Kaspar Sepp ja tema meeskond Valparaiso (6-13) teenisid USA üliõpilasliigas lõppenud nädalal ühe kaotuse ja ühe võidu. Kolmapäeval jäädi võõrsil 75:78 alla Evansville’ile (11-8). Sepp viibis platsil 30 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 4 punkti (kahesed 2/4), 4 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Laupäevases mängus alistati kodupubliku ees 84:77 UIC (8-11). Sepp viskas 17 mänguminuti jooksul 7 punkti (kahesed 3/6, vabavisked 1/2), võttis 3 lauapalli ja tegi 2 pallikaotust.

Markus Ilver pidas Wisconsini ülikooli (14-4) eest NCAA-s eelmisel nädalal samuti kaks kohtumist. Teisipäeval kaotati võõral väljakul Penn State’ile (9-10) 83:87. Ilver mängis küll vaid 5 minutit, kuid viskas selle ajaga 3 punkti (kolmesed 1/1), hankis 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning blokeeris ühe vastaste pealeviske.

Reedel aga saadi kodus Indianast (12-7) jagu 91:79. Ilverile jagus seekord mänguaega vaid 3 minutit, mille jooksul ühtegi statistilist näitajat tal kirja saada ei õnnestunud.

Jätkuvalt ilma Henri Veesaareta mänginud Arizona (14-4) teenis möödunud nädalal NCAA liigas kaks võitu. Kolmapäeval alistati koduplatsil USC (8-11) 82:67 ja laupäeval samuti kodus UCLA (8-11) 77:71.

EESTLANNAD VÄLISMAAL | ASI HIILGAS USA-S TIPPÜLIKOOLI VASTU NING JAAMA KROONITI ROOTSI KARIKAVÕITJAKS

Eesti parimate naiskorvpallurite tegemisi kajastavas nädala kokkuvõttes saame ette kanda uudiseid Poolast, Rootsist ja ookeani tagant üliõpilasliigast NCAA. Mailis Pokk ei suutnud oma kodutiimi Poznani küll võiduteele aidata, aga individuaalselt sai eestlanna väikesest viskemõõnast üle. Rootsis krooniti 18-aastane Marta Eleri Jaama karikavõitjaks ning USA-s tegi Anna Gret Asi tippülikooli vastu ühe oma karjääri parema esituse, vahendab Basket.ee.

POOLA

Mailis Pokk ja Poznan (6-10) pidid Poola kõrgliigas vastu võtma neljanda järjestikuse kaotuse, kui kodusaalis jäädi 65:85 alla Polkowice (14-1) naiskonnale, kes jätkab troonimist tabeliliidrina

Eelmistes kohtumistes väikeses viskemõõnas olnud eestlanna viibis väljakul 35 minutit ning kerkis 12 punktiga (kahesed 3/5, kolmesed 2/4) oma tiimis selles arvestuses paremuselt teiseks naiseks. Lisaks kogus Pokk ühe lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe viskeblokeeringu, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Poznani resultatiivseim oli 25 minutiga 15 punkti visanud Jovana Popovic, Aisha Sheppard panustas 11 silmaga ning Agnieszka Skobel kogus 8 punkti ja 10 lauapalli.

Võitjate edukaim oli 22 punkti ja 12 lauapalli kogunud Stephanie Mavunga, Brianna Fraser lisas 16 silma ja 5 lauapalli ning Zala Friskovec tõi 15 punkti.

31-aastane Pokk on nüüd 16 liigamänguga Poolas kogunud keskmiselt 28,7 minutit, 9,9 punkti, 3,8 lauapalli ja 2,1 resultatiivset söötu. Eestlanna visketabavus on olnud kahepunktialast 38,8% ning kolmesejoone tagant 43,5%.

Järgmise kohtumise peab Poznan 14. veebruaril, kui kodusaalis võõrustatakse liiga eelviimast Bydgoszczi (2-13) naiskonda.

PRANTSUSMAA

Eesti koondise tsentri Maaja Bratka jaoks on esialgse info kohaselt kahjuks hooaeg vigastuse tõttu lõppenud. Tema kodunaiskond Champagne Basket (5-8) pidi lõppenud nädalal taas vastu võtma kaotuse, kui kodusaalis jäädi 75:82 alla PVBC (8-5) tiimile.

31-aastasel Bratkal jäi 11 liigakohtumisega kirja keskmiselt 25 mänguminutit ning selle ajaga kogus eestlanna 7,8 punkti, 4 lauapalli ja 0,7 vaheltlõiget. Tema kahepunktiviskeid tabasid 44,8- ja kolmesed 39,1-protsendiliselt.

PORTUGAL

Greeta Üprus ja Ferragudo (3-12) naiskonnal liiga kodulehe kohaselt sel nädalal mängu polnud ning endiselt ollakse liigatabelis viimasel positsioonil

29-aastane Üprus on Portugali kõrgliigas 11 kohtumisega kirja saanud keskmiselt 34 minutit, 13,8 punkti, 5,5 lauapalli, 1,2 resultatiivset söötu ja 0,9 vaheltlõiget. Kahepunktiviskeid on eestlanna tabanud 42,5- ja kolmeseid 41,3-protsendiliselt.

Järgmisena võõrustab Ferragudo naiskond 3. veebruaril Barcelose (6-9) tiimi.

ROOTSI

Marta Eleri Jaama ja Södertälje naiskond tõusid sel nädalal Rootsi karikavõitjateks, kui peeti naiste karikafinaal. Södertälje võidunumbrid Lulea Basketi vastu olid 78:47.

Noor eestlanna pääses finaalmatšis väljakule 1,5 minutiks, kuid ühtegi statistilist märget protokolli kirja ei saanud.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 25 punkti ja 6 lauapalli kirja saanud Maria Jespersen, finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks hinnatud Klara Lundquist kogus 18 silma, 18 lauapalli ja 9 korvisöötu. Louice Halvarsson lisas 13 punkti ja 6 lauapalli.

Liigamängu Södertälje (12-0) naiskonnal sel nädalal polnud ning seega miski nende seni täiuslikku liigahooaega väärata ei saanud.

18-aastase eestlanna keskmised näitajad on 12 kohtumisega olnud 11,4 minutit, 1,6 punkti, 1,6 lauapalli ja 0,5 viskeblokeeringut. Jaama kahepunktivisete tabavus on olnud 38,9% ja kolmepunktivisete tabavus 20%.

Södertälje peab järgmise kohtumise 24. jaanuaril koduväljakul, kui võõrustatakse Östersundi (6-4).

SAKSAMAA

Eesti koondislane Tea Adams on Saksamaa kõrgliigatiimist Leverkusenist (2-12) vigastuse tõttu lahkunud. 24-aastase Adamsi keskmisteks näitajateks 10 mänguga jäid 8,3 punkti, 2,7 lauapalli ja 1,7 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavuseks oli 43,1% ja kolmestel 30,4%.

USA, NCAA I divisjon

Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirls (11-7) said vahepealsel nädalal juurde ühe võidu ja ühe kaotuse. Esmalt võideti suurelt 82:50 BYU (12-8) ülikoolinaiskond. Eestlanna arvele kanti 31 minutiga 6 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/3, vabavisked 4/4), 4 lauapalli, 8 resultatiivset söötu, 5 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Nädala teises matšis kaotati 66:76 üleriigilises pingereas 11. kohal paiknevale Texasele (18-2). 21-aastane Asi näitas tippülikooli vastu suurepärast mängu, kui kerkis 37 minuti jooksul visatud 22 punktiga (kahesed 5/6, kolmesed 3/4, vabavisked 3/4) üleplatsinaiseks. Veel kogus eestlanna 2 lauapalli, 5 korvisöötu, ühe vaheltlõike, ühe bloki, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Anna Gret Asi selle hooaja senised keskmised näitajad on 18 kohtumisega olnud 32,3 minutit, 13,9 punkti, 3,1 lauapalli, 4,4 korvisöötu ja 1,6 vaheltlõiget. Visketabavus väljakult on eestlannal olnud 44,5%, sealhulgas kolmesejoone tagant 36,1%.

Marie Anette Sepp ja University of Albany (16-2) teenisid lõppeval nädalal juurde kaks võitu ning nende võiduseeria pikenes 12 kohtumise peale. Esimesena võideti 65:49 UMass Lowell (3-15). 21-aastane eestlanna sai ühe mänguminutiga kirja ühe lauapalli, pallikaotuse ja isikliku vea. Teises matšis oldi napilt 64:62 üle Bryanti (9-9) ülikoolinaiskonnast. Sepp sai väljakul oldud sekunditega kirja ühe möödaviske.

Anete Elisabeth Adleri kodunaiskond Boston University (12-5) pidas kaks kohtumist ning esmalt kaotati 52:61 Bucknelli (5-12) ülikoolile ning seejärel võideti 73:66 Colgate’i (11-6). Detsembris vigastada saanud 20-aastane eestlanna kummaski kohtumises kaasa ei löönud.

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State (13-5) sai nädalaga tabelisse juurde kaks võitu, kui 72:59 alistati Washington (12-4) ning 79:64 mängiti üle Arizona State (8-10). 23-aastane eestlanna jätab jalaprobleemide tõttu tänavu kogu hooaja vahele.