fbpx
Close

EESTLASED VÄLISMAAL | Paasoja jätkab hooaega eksootilises liigas, kus tegi juba ka debüüdi; Drell siirdub Prantsusmaale

-Martin Paasoja | Foto: ÍR-Karfa Facebook

Erinevate riikide korvpalliliigad on käimas ning korralik arv eestlasi on mängimas üle ilma laiali. Korvpall24 portaal kajastab käesoleval hooajal meie välismaal mängivate korvpallurite tegemisi nädala kokkuvõtete formaadis ning kuna hooajad on läbi saamas, siis teeme nüüdsest kuni hooaja lõpuni seda ühes massiivses artiklis korraga. 

Kuigi Martin Paasoja hooaeg lõppes Islandi meistriliigas alles hiljuti, siis sõlmis eestlane uue lepingu eksootilises Lõuna-Ameerika riigis. Paasoja on juba uue koduklubi eest debüüdi kirja saanud ning esimeses kahes kohtumises olnud kindel algviisiklane. Samuti jätkab hooaega uues klubis Henri Drell, kelle hooaeg NBA G Liigas küll lõppes, aga kes siirdub selle hooaja lõpuni kestva lepingu alusel Prantsusmaa meistriliigas mängiva Chorale Roanne Basketi ridadesse. 

Hispaanias Baskonia ridades mängivate Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi sai Euroliigas olulise võidu, mis hoiab elus play-off lootust. Hispaania meistriliigas alistas Baskonia Matthias Tassi leivaisa Manresa ning sellega tõusti liigatabelis ainuliidriks. Tassi koduklubi Manresa pidi korvpalli Meistrite liiga esimeses veerandfinaalmängus tunnistama Tenerife paremust. Hispaania esiliigas sai Jaan Puideti koduklubi kaks järjestikust võitu ja Rauno Nurgeri leivaisa seevastu kaks kaotust. Kasper Suurorg ja CB Prat said Hispaania tugevuselt kolmandas liigas 14. järjestikuse võidu.    

Itaalia kõrgliigas kohtusid omavahel Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme koduklubid ning Kristian Kullamäe koduklubi Panevežys sai Leedu kõrgliigas kirja võidu ja kaotuse. Siim-Sander Vene ja Jeruusalemma Hapoel said korvpalli Meistrite liiga veerandfinaali avakohtumises väärtusliku võidu. Kreeka esiliigas sai Sten Soku koduklubi Eleftheroupoli Kavala teise järjestikuse kaotuse. Saksamaa tugevuselt tugevuselt kolmandas liigas palliva Jorke Aavi koduklubi Ehingen Urspring naasis võidulainele.    

scroll to top