Kullamäe ja Panevežys lähevad Eurocupi play-off’is vastamisi võimsa rünnakuga Pariisi meeskonnaga

-Kristian Kullamäe ja Panevežyse Lietkabelis | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kristian Kullamäe ja Panevežyse Lietkabelis alustavad kolmapäeval Eurocupi play-off’i, kui koduväljakul võetakse vastu Prantsusmaa klubi. Panevežys (10-8) lõpetas Eurocupi põhiturniiri A-grupis neljandal kohal ja kaheksandikfinaalis minnakse vastamisi B-grupis sama saldoga viiendaks jäänud Pariisiga (10-8).

Kullamäe koduklubi on Eurocupis visanud mängus keskmiselt 79,2 punkti (kahesed 54,8%, kolmesed 34%, vabavisked 75%), aga Prantsusmaa klubi seevastu 85,8 silma (kahesed 56,5%, kolmesed 31,1%, vabavisked 72,7%). Lauapalle on Pariis võtnud kohtumistest 39,8, Panevežys 35,3. Söötude, vaheltlõigete ja pallikaotuste arvetuses on mõlemad klubid üsna võrdsed.

Prantsusmaa klubi eesotsas on Will Weaver, kes on peatreener alates eelmisest suvest. Varasemalt on ameeriklane olnud mitme NBA klubi juures abitreener ja peatreener Austraalia meistriliigas. Eelmisel hooajal lõpetas Pariis Prantsusmaa kõrgliiga 15. positsioonil, aga eurosarja klubi ei mänginud. Tänavu hoiab meeskond Prantsusmaa meistriliigas 13 võidu ja 15 kaotusega 10. positsiooni. Eurocupis lõpetas Pariis B-grupi kümne võidu ja kaheksa kaotusega viiendal kohal ja pääses edasi play-off’i.

Meeskondade rotatsiooni vaadates paistab silma Pariisi tugev tagaliin. Sealt leiame 191 cm pikkuse Kyle Allmani, kes on keskmiselt 30,5 minutiga toonud keskmiselt 18,7 punkti, võtnud 3,4 lauapalli ja jaganud 4,4 resultatiivset söötu. Tema kõrval on heas hoos olnud 20-aastane prantslane Juhann Begarin, kes on keskmiselt 25,5 minutiga visanud 11,5 silma, hankinud 2,9 lauapalli, andnud 2,1 tulemuslikku söötu ja teinud 2,7 vaheltlõiget.

Resultatiivseid etteasteid on Prantsusmaa klubis näidanud ka teised mehed. Näiteks 28-aastane ameeriklane Tyrone Wallace on 28,5 minutiga toonud 15,7 punkti, 3,8 lauapalli, 4,6 resultatiivset söötu ja 1,5 vaheltlõiget. 25-aastase Amar Gegici arvele on jäänud 21,5 minutiga 12,1 silma, 3,9 lauapalli ja 2,6 tulemuslikku söötu. Kahekohalise punktisumma on keskmiselt kirja saanud ka Aamir Simms, kes on visanud 27 minutiga keskmiselt 12,8 punkti, võtnud 4,9 lauapalli ja jaganud 2,1 resultatiivset söötu.

Eestlase koduklubi resultatiivseim oli põhiturniiril 30-aastane Jamel Morris, kelle arvele jäi 26,5 minutiga 14,6 punkti, 1,9 lauapalli ja 2,4 resultatiivset söötu. Tagaliinis on ameeriklast toetanud just 23-aastane Kullamäe, kes on visanud 24,5 minutiga keskmiselt 10,4 silma, hankinud 3,3 lauapalli, jaganud 3,5 tulemuslikku söötu ja teinud 1,3 vaheltlõiget. Kahekohalise punktisumma on keskmiselt Panevežyse eest visanud ka 32-aastane leedukas Gediminas Orelik, kelle arvele kogunes põhiturniiril 23,5 minutiga 13,8 silma, 3,8 lauapalli ja 2,1 resultatiivset söötu.

Eurucupi play-off’is toimub igas ringis ainult üks kohtumine ja edasipääseja sõltub ühe mängu tulemusest. Koduväljakueelis on põhiturniiril kõrgema asetuse teeninud meeskonnal. Kaheksandikfinaalis mängib kodus Panevežys, kes kodusaalis võitis põhiturniiril üheksast kohtumisest seitse. Pariis on võõrsil peetud üheksast põhiturniiri mängust võitnud viis. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad kolmapäevase mängu eel, et kohtumise soosik on Panevežys. Nende ridade kirjutamise hetkel on eestlaste koduklubi võidukoefitsient 1,71 ja Pariisi 2,14.

Koefitsiendid: Optibet