fbpx
Close

Formaati muutnud Eurocupis loositi alagrupid; Kotsar saab hooaja jooksul vähemalt 18 kõva euromängu!

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/HMB-Media/Scanpix

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/HMB-Media/Scanpix

Reedel loositi alagruppidesse 20 meeskonda, kes alustavad uuel hooajal jahti Eurocupi võidu ja ühes sellega ka Euroliiga pääsu nimel. Uue võistlusformaadiga välja tulnud Eurocupis teeb uuel hooajal oma eurosarjade debüüdi ka Eesti koondise üks liidreid Maik-Kalev Kotsar koos oma koduklubi Hamburg Towersiga.

Eurocupis osalevad tiimid jagunevad kahte kümneliikmelisse gruppi ning Kotsari meeskond Hamburg loositi A-gruppi koos hispaanlaste Andorra, Badalona Joventuti, itaallaste Trento, venelaste Krasnodari Lokomotiv Kubani, prantslaste Metropolitans 92, türklaste Ankara Türk Telekomi, serblaste Belgradi Partizani, poolakate Wroclawi Slaski ja leedukate Panevežyse Lietkabelisega.

Põhiturniiril kohtuvad tiimid omavahel kodus-võõrsil formaadis ning kokku saavad kõik tiimid 18 mängu. Edasi play-off’i pääseb mõlemast grupist koguni kaheksa tiimi ning seega alustatakse väljakukkumismängudega 16 tiimi osalusel. Play-off’is selgub igas paaris võitja vaid ühe mängu tulemusena, põhiturniiril kõrgema asetuse saanud klubi saab nautida koduväljaku eelist.

Eurocupi põhiturniir algab 30. oktoobril ning kestab kuni 9. aprillini. Poolfinaalid on kavandatud 3. ja 4. maile, finaali kuupäev ja mängupaik teatatakse hiljem. Eurocupi võitja saab igal juhul pileti Euroliigasse, kuid see võimalus on ka finaali kaotajal. Selleks ei tohi lõppenud hooajal Eurocupis finaali jõudnud AS Monaco ega Kaasani Unics algaval aastal pääseda Euroliigas play-off’i.

scroll to top