fbpx
Close

INTERVJUU | Karguse troopika vastu vahetanud Martin Paasoja: ühe mänguga läheb kolm komplekti riideid

-Martin Paasoja | Foto: Centauros De Portuguesa

Martin Paasoja pani äsja Eesti korvpalli uues kohas kaardile, kui siirdus põhjamaiselt ja külmalt Islandi saarelt troopilisse ja meie jaoks ülimalt eksootilisse Venezuelasse. Islandil põhiturniiri Reykjaviki IR-i meeskonnaga alles 11. kohal lõpetanud 29-aastane ja 191 cm pikkune tagamees liitus hooaja pikendamiseks Venezuela kõrgliigatiimi Centauros De Portuguesaga ning pidas sisuliselt lennukist otse väljakule astudes kohe ka edukalt kaks esimest mängu.

Islandil IR-i meeskonnas 21 põhiturniirimänguga keskmiselt 13 punkti, 4,1 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget kirja saanud Paasoja rääkis Korvpall24 portaalile intervjuu esimeses pooles oma Islandi liigas saadud kogemustest. Varem ka Rumeenias, Kreekas ja Hispaanias pallinud mängumees põhjendas, miks Islandil mängude skoorid kohati absurdselt suureks läksid, mis teda saareriigi kõrgliiga juures veel üllatas ning kuidas ta enda näidatud numbritega rahule jäi.

Usutluse teises pooles rääkis Paasoja, kuidas Venezuelasse siirdumine teoks sai, kuidas ja kelle kaudu ta riigi ning liiga kohta taustatööd tegi, kui professionaalsel tasemel klubis töö käib, kuidas ta oma esimeste esitustega rahule jäi, mis tunne oli mängida endise NBA staari Ty Lawsoni vastu, milliseid naljakaid seikasid on kohanemine eksootilises troopikariigis kaasa toonud ning kaua seal liigamängud veel kestavad. Paasoja esimeste mängude kohta uues klubis saab täpsemalt lugeda meie viimasest nädala kokkuvõttest SIIT.

scroll to top