fbpx
Close

Kolmapäeval on eestlastele eurokossu kaif garanteeritud!

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäev ehk 10. november saab olema Eesti korvpallisõprade jaoks puhas naudingute õhtu, kui meie oma tiim BC Kalev/Cramo läheb Meistrite liigas kodusaalis saadud valusa kaotuse eest kätte maksma Belgia meeskonnale Oostende Filou ning sakslaste Hamburg Towers sõidab Eurocupis Maik-Kalev Kotsari eestvedamisel Leetu, et Panevežyse Lietkabelise vastu saada lõpuks kirja klubi ajaloo esimene eurosarja võit.

Kaks nädalat tagasi jäid kalevlased Belgia meistermeeskonnale kodusaalis lisaajal alla 83:85. See valu unustati eelmise nädala esmaspäeval vähemalt korraks täielikult, kui VTB Ühisliigas pandi võimsa esitusega pikali Euroliiga tiim Moskva CSKA. Pühapäeval tuli aga uus peatükk valusate kaotuste raamatusse, kui alla jäädi Ühisliiga viimasele Minski Tsmokile.

BC Kalev/Cramo abitreeneri Indrek Reinboki sõnul lähevad kalevlased Oostendes püüdma võitu, mis kodus peost libises. “Selleks et luua võidule alus, peame kontrollima lauavõitlust. Juhul kui anname lauapalle ära, on mure majas. Minski meeskonnaga mängides tegutsesime aeg-ajalt korralikult, samas ei ole me ülesande täitmisel stabiilsed. Lihtsalt öeldes: hea kaitse peab lõppema lauapalli hankimisega,” sõnas Reinbok Basket.ee portaali vahendusel.

Reinboki sõnul töötatakse hoolega, et tegutseda kaitses stabiilsemalt: “On olnud momente, kus olime kaitses head ja viisime vastase viskele nii, nagu tahtsime. Järgmisel momendil eksisime. Mängijate õppimisvõime erineb, aga tahame üksteisemõistmist kaitses parandada.”

Arvestades Kalev/Cramo tänavusel hooajal näidatud taset võidumängudes, siis on Optibeti koefitsiendimeistrid Eesti klubile pannud üsna magusa võidukoefitsiendi – 2,23. Oostende sama number on nende ridade kirjutamise hetkel 1,59.

Oostende Filou – BC Kalev/Cramo mäng on kolmapäeval otseülekandena nähtav TV3 Sport2 kanalilt algusega kell 20.50.

Koefitsiendid: Optibet


Maik-Kalev Kotsar ja Hamburg Towers on alustanud Eurocupis küll kolme kaotusega, kuid pealtvaatajatele on pakutud väga võitluslikku ja meelelahutuslikku korvpalli. Nende vastane Panevežyse Lietkabelis on aga alustanud eurosarja väga hästi, kuna tabelis on kaks võitu ja üks kaotus.

Optibeti koefitsiendimeistrite hinnangul on poolakate Wroclawi Slaski ja itaallaste Trentot võitnud ja venelaste Krasnodari Lokomotiv Kubanile kaotanud Lietkabelis kodus favoriit, aga mitte nii suur favoriit, kui tabeliseis seda ehk võiks eeldada. Lietkabelis võidukoefitsient on nende ridade kirjutamise hetkel 1,65 ja Hamburgil 2,11.

Lietkabelise senise kolme mängu punktiliidriks on keskmiselt 18 punktiga olnud noor kreeklane Panagiotis Kalaitzakis, kelle kaksikvend Georgios mängib NBA valitseva meistri Milwaukee Bucksi ridades. Gediminas Orelik on visanud keskmiselt 12 silma ja Vytenis Lipkevicius toob keskmiselt 10 punkti.

“Iga Leedu korvpallimeeskond oskab korvpalli mängida – traditsioon ja kultuur selles riigis on lihtsalt nii suur. Lietkabelis on Leedu üks paremaid meeskondi ja nad teavad täpselt, kuidas korvpalli mängida. Seal on hea segu noortest talentidest ja veteranidest. Selg korvi poole mäng ja pick & roll’id on nende süsteemis olulised elemendid. Korvpalli IQ on seal väga kõrge. Nad pole ilmselt kõige atleetlikum meeskond, aga selle teevad nad tasa väga hea mängu mõistmisega. Kõigil positsioonidel, ühest viieni, on mängijatel hea vise,” analüüsis Hamburgi peatreener Pedro Calles klubi kodulehel enne mängu.

Hamburgi ameeriklasest äär Zack Brown leidis Leetu reisimise juures juba palju positiivset: “See on minu esimene aasta rahvusvahelises liigas. Seniste liigadega võrreldes olen Eurocupis märganud oluliselt suuremaid mehi. Badalonal olid suured ääred, samas Andorral olid väikesed tagamehed, aga väga suured korvialused kujud. Jääb silma, et Eurocupis on palju mitmekülgseid mängijaid. Lietkabelise meeskond on üldiselt päris pikka kasvu. Isiklikus plaanis on rahvusvahelises sarjas mängimine minu jaoks täielik õnnistus. Vähestel inimestel on võimalus tänu tööle nii palju reisida ja erinevaid riike tundma õppida. Olen sellise kogemuse eest ääretult tänulik.”

Panevežyse Lietkabelis – Hamburg Towers kohtumine on otsepildis nähtav TV3 Sport Open kanalil algusega kell 18.50, alates 23.00 peaks mängu kordus olema vaadatav TV3 Sport kanalilt.

Koefitsiendid: Optibet

scroll to top