fbpx
Close

INTERVJUU | Itaalias mänguminutid Delfinole kaotanud Gregor Kuuba: kartulist ja süldist tundsin seal puudust

-Gregor Kuuba | Foto: TalTech Basketball Facebook

Itaalia klubis Cento (Seria A2) vanameistri Carlos Delfino selja taha pingile lükatud Gregor Kuuba (201 cm, 20-aastane) on kodumaal TalTech/Optibetis, et siin särama lüüa ja näidata, milleks ta tegelikult võimeline on. Centos sai eestlane platsile sel hooajal keskmiselt 11,9 minutiks ning tõi selle ajaga keskmiselt 2,1 punkti, 1,7 lauapalli ja 0,4 korvisöötu mängus. TalTechis lõi Kuuba aga kohe särama ning on intervjuu avaldamise hetkeks kogunud keskmiselt 28,5 minutiga 15,5 punkti, 5,5 lauapalli ja 1,5 korvisöötu mängus.

Tasub veel rõhutada, et intervjuu tegemise ajal oli Kuuba kaheste protsent lausa 90 ja kolmestel 42,9. Itaalias nii särav pallur aga eriti platsile ei saanud ja ega klubil ka kuigi hästi lähe. Kaotusi on Centol koduses liigas 14 ning võite sinna kõrvale 12. Vanameistrist olümpiavõitja Carlos Delfino on võrdluseks toonud 25,3 minutiga 8,6 punkti, 4,5 lauapalli ja 2,5 korvisöötu mängus.

TalTech/Optibetil on seejuures Paf Eesti-Läti liigas märksa paremini läinud. Kaotusi on sama palju kui võite (14-14) võite ning kõige napimalt ollakse veel play-off ’i kohalt väljas. Kuuba ei teinud meile intervjuud andes saladust, miks Itaaliast lahkus ning kuidas just TalTech ta üles korjas. Ühtlasi uurisime, mida ta trennides Oliver Metsalu küünarnukkidest arvab ja kus näeb enda arengupotentsiaali. Lisaks rääkisime ka kõigest muust.

scroll to top