fbpx
Close

Optibet Naiste Rahvaliiga veebruari MVP Reelika Laes viskab palju punkte ning hindab häid lauavõitlejaid

-Reelika Laes | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Naiste Rahvaliiga veebruari MVP auhinna sai SibaTigu naiskonna ridades palliv Reelika Laes, kes viskas kahes veebruaris peetud kohtumises kokku 42 silma ehk 21 punkti keskmiselt mängus. Sellega aitas ta oma naiskonna esimese võiduni sel hooajal.

Reelika Laes on ühtlasi käimasoleva hooaja Naiste Rahvaliiga resultatiivseim mängija, senipeetud kuues kohtumises on ta kogunud keskmiselt 17,7 punkti.

Rahvaliiga nimel tegime Janaga ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me viimastel hooaegadel Rahvaliiga kuu parimatelt ja hooaja lõpu MVP auhinna võitjatelt tavaliselt teada oleme tahtnud.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Tõenäoliselt läksin korvpallitrenni 1994. aastal. Enne seda olin palli veidi mänginud kergejõustikutrenni alguses soojenduseks. Minu esimene treener oli Tiiu Kosk. Olen käinud erinevates trennides, paar hooaega mänginud ka Rapla Paylessis.

Kuidas sattusid SibaTigu naiskonda?

2015. aastal kutsus sõbranna trenni.

Iseloomusta palun enda poolt Siba/Tigu naiskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Meile kindlasti meeldib platsil “hullata” ja loominguliselt olukordadele läheneda. Visketabavusega peaks tööd tegema (Naerab.).

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Eestist Maik-Kalev Kotsar, kõrvalt riigist Rolands Šmits ja selle kõrvalt Jonas Valanciunas. Millegi tõttu meeldivad mulle veidi suuremad mängijad.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Mulle meeldib kõige rohkem lauavõitlus nii ründe- kui ka kaitselauas. Jälgin alati mängijaid, kellel on suur lauapallide hulk. Meeldis väga Paulius Jankunas.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Ma olen pigem hobikorvpallur, tahan lihtsalt platsil joosta. Seda küsimust oleks pidanud küsima ikka väga palju aastaid tagasi. Mul on olnud toredaid treenereid, näiteks Tiiu Kosk, tänu kellele saan täna Rahvaliigas omal tasemel mängida.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Eeldan, et iga reegel on loodud vajadusest. Seega ju nad kõik on vajalikud.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti naiste või meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Maik-Kalev Kotsar, Kerr Kriisa, Janari Jõesaar ja ega rohkem ei oskagi ühte teisele eelistada. Igal mehel peaks olema oma ülesanne.

Millega Sa päriselus tegeled?

Olen õpetaja Kehtna Kutsehariduskeskuses ja Rapla Gümnaasiumis. Õpetan ajalugu, geograafiat ja veel ühte koma teist.

scroll to top