fbpx
Close

INTERVJUU | Gregor Kuuba U20 EM-turniiri kehva tulemuse põhjustest, koondisekutsest ja uue hooaja ootustest

-Gregor Kuuba | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondise peatreener Jukka Toijala avalikustas mõni aeg tagasi 18 mängijat, kelle seast valitakse need, kes esindavad rahvusmeeskonda 12.-15. augustil Tondiraba jäähallis toimuval olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiril. Noorimana on kutse teeninud 19-aastane ääremängija Gregor Kuuba, kellel meestekoondise debüüt seni veel tegemata.

Sel suvel esindas kahemeetrine mängumees Eesti U20-vanuseklassi koondist Kreekas toimunud A-divisjoni EM-il, kus tuli paraku leppida 16. ehk viimase kohaga. Sellele vaatamata tegi ta individuaalses plaanis korraliku esituse, kogudes seitsme mänguga keskmiselt 10,1 punkti ja 6,1 lauapalli. Alates 2018. aastast on Kuuba mänginud Itaalias, kus ta on saanud ka kohaliku mängija staatuse. Eelmisel hooajal pallis ta Itaalia esiliigaklubis Cento ning kogus 29 põhihooaja ja play-off-mänguga keskmiselt 2,4 punkti ja 2,2 lauapalli.

Intervjuus Korvpall24.ee portaalile rääkis Kuuba ebaõnnestunud EM-ist, tiimikaaslastest ja tema enda rollist noortekoondises, mis võistkonna liidri Henri Veesaare vigastuse järel kasvas veelgi suuremaks. Loomulikult tulid jutuks ka praegused treeningud koos meeste koondisega ja Kuuba avaldas, kes on tema arvates selle koosseisu parim mängumees. Samuti uurisime noormehelt, kuidas on kulgenud tema areng saapamaal ja mida ta ootab uuelt hooajalt.

scroll to top