Henri Veesaar kogus hullumeelses trilleris Kreeka koondise vastu vägeva kaksikduubli

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Eesti U18 korvpallikoondis alustas teisipäeval Iisraelis, Tel Avivis toimuvat European Challenger turniiri, mis on FIBA asendus ära jäänud Euroopa meistrivõistlustele. Avakohtumises saadi alles lisaajal napp 83:85 (18:20, 21:13, 19:20, 15:20, 10:12) kaotus tugevalt korvpalliriigilt Kreekalt.

Tasavägises kohtumises suutis Eesti koondis paremini tabada kahepunktiviskeid (53,7% vs 38,5%), kuid kolmestel anti see edu omakorda tagasi (33,3% vs 45,7%). Lauavõitluse võitis Eesti kindlalt 50-39, kuid pallikaotusi tehti vastasest enam (23 vs 15).

Henri Veesaar rassis väljakul lõpuks peaaegu 39 minutit ning kogus üleplatsimehena 23 punkti, hankis 13 lauapalli, jagas 4 resultatiivset söötu ja pani 5 blokki. Kolmeseid 5/9 tabanud Rando Roos panustas 15 silmaga, 41 minutit kirja saanud Gregor Kuuba lisas 14 punkti ja 5 lauapalli ning Aleksander Tassa arvele kanti 11 silma, 5 lauapalli ja 5 söötu.

Kreeklastel paistsid kõige enam silma vastavalt üle 40 ja üle 41 minuti mänginud Apostolos Roumoglou 21 punktiga ja Athanasios Bazinas 20 silma, 14 korvisöödu, 4 vaheltlõike ja 8 pallikaotusega.

Eesti kuulub tugevasse B-alagruppi, kus tuleb vastamisi minna veel Prantsusmaa, Leedu, Iisraeli ja Portugaliga. Turniiril mängitakse kõikide vastastega ühe korra, play-off mänge ei peeta. Kolmapäeval ootab Eestit ees heitlus Prantsusmaa eakaaslastega.

Peatreener Heiko Rannula valikusse kuuluvad turniiril järgmised mängijad: Karl Gustav Jurtšenko, Stephon Reece MacDonald, Henri Veesaar, Aleksander Tassa, Gregor Allik, Rasmus Andre, Kristofer Kajari, Marko Kuhi, Gregor Kuuba, Rando Roos, Karl Markus Poom ja Kaspar Sepp. Koondise abitreenerid on Toomas Kandimaa ja Joosep Toome, ÜKE ja füsioteraapia eest vastutavad Kari Hyökki ja Rauno Kuusemets. Koondise arst on Hans Arro.