fbpx
Close

Vennad Sokud saavad TalTechis võimaluse üle 16 aasta mängida taas koos sama klubi särgis

-Tanel Sokk | Foto: Siim Semiskar

-Tanel Sokk | Foto: Siim Semiskar

Kui TalTechi korvpallimeeskond avaldas teisipäeval uudise Eesti korvpallikoondise mängujuhi Sten Soku liitumisest, siis päev hiljem anti ametlikult teada tema vanema venna ja endise Eesti koondise mängujuhi Tanel Soku jätkamisest tiimis.

36-aastane ja 188 cm pikkune Tanel Sokk on kogu oma pika kõrgliigakarjääri mänginud Eesti klubides, kui alustas 2002. aastal Nybitis. Aastatel 2006-2014 esindas Sokk BC Kalev/Cramot ning kogus oma seitsmest Eesti meistritiitlist viis just sellel perioodil.

Aastatel 2014-18 rakendas ta oma korvpallimängu oskusi Tartu Ülikooli tiimi ja sealsete fännide hüvanguks, võites kohe oma esimesel Tartu hooajal klubiga ka Eesti meistritiitli. Hooajaks 2018/19 naasis Sokk pealinna Kalev/Cramosse, kuid seda nüüd juba oluliselt väiksemas rollis kui varasemalt olime harjunud nägema. Aga hooaja lõpus sai temagi nautida taas tiitlivõitu, isiklikus plaanis juba seitsmendat.

2019/2020 hooaega alustas Sokk küll Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnas, kuid seal asjad ei klappinud ning pärast väikest pausi ja ühte kohtumist esiliigas tõmbas ta taas selga Tartu meeskonna särgi. Mäletatavasti jäi too hooaeg lõpuks koroonaviiruse tõttu lõpuni mängimata.

Eelmise hooaja alguses kirjutas Sokk enda jaoks kaardile ühe uue Eesti korvpallivõistkonna, kui liitus TalTechiga. Kuigi erinevad vigastused olid tagameest kimbutamas, siis tegi ta lõpuks kaasa 20 Paf Eesti-Läti liiga kohtumist ning kogus neis keskmiselt 23,6 minutit, 9,6 punkti, 2,7 resultatiivset söötu ja 2,2 lauapalli. Kuues eestikate kohtumises olid samad numbrid 29,6 minutit, 9,7 punkti, 4 söötu ja 2,3 lauapalli.

Kuigi Sten Sokk kommenteeris eilses uudises TalTechi Facebooki lehele, et tema otsuses oli tähtis roll selles, et kordki karjääri jooksul koos vennaga ühes meeskonnas mängida, siis Basket.ee arhiividele tuginedes on tegelikult vennad Sokud üksikuid kohtumisi lisaks koondisele juba ka klubitasemel koos pallinud. Seda tehti Sten Soku esimesel profihooajal 2005/06, kui Sten jagas ennast Noortekoondis/Audentese ja Dalkia/Nybiti vahel ning Tanel oli Nybiti põhimängujuht.

Toonastes protokollides näpuga järge ajades leiab vähemalt kolm kohtumist, kus mõlemad Sokud Nybiti eest väljakul käisid ning mitmeid selliseid mänge, kus mõlemad olid küll üles antud, aga Sten platsile ei pääsenud. Hilisema karjääri jooksul on vaheldumisi küll pikalt mängitud Eesti kahes tippklubis Kalev/Cramos ja Tartus, kuid mitte kordagi koos samal poolel.

scroll to top