fbpx
Close

Tormihoiatus Mustamäe mändide alt! Koondise mängujuht Sten Sokk tõmbab selga TalTechi särgi

-Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

-Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond teatas teisipäeval, et mitmete ekskoondislaste kõrvale on uueks hooajaks palgatud Eesti koondise 32-aastane põhimängujuht Sten Sokk, kes viimati vahetas Eestis klubi kuus aastat tagasi.

Oma isa Tiit Soku nimelisest korvpallikoolist välja kasvanud tagamees tegi kõrgliigadebüüdi juba hooajal 2005/06 alles 15-aastasena, esindades tolle hooaja jooksul Noortekoondis/Audentest ja Dalkia/Nybitit. Nybitis pallis Sokk aastani 2008, kui siirdus Tartu Ülikool/Rocki tiimi. Aastatel 2006-08 valiti Sokk Eesti liiga parimaks noormängijaks.

Tartus veedetud neli hooaega tõid Sokule 2010. aastal esimese Eesti meistritiitli ning esimese võimaluse piiri taha siirdumiseks. Hooajal 2012/13 pallis Sokk Gruusia meistrisarjas Tbilisi BC Olimpi ridades ja aasta hiljem esindas Rumeenia kõrgliigaklubi Craiova ridu.

Rumeeniast naasis Sokk 2014/15 hooaja esimeseks pooleks Rakvere Tarva ridadesse, kuid siirdus detsembri lõpus Venemaale Moskva Dinamo meeskonda. 2015. aastal sai alguse Soku Kalev/Cramo etapp, mis kestis kahes etapis kuni eelmise hooaja lõpuni ehk 2021. aasta kevadeni. Vaid hooajal 2018/19 mängis Sokk Kreeka esiliigas Thessaloniki Iraklise eest. Aastatel 2016-18 võitis Sokk Kalev/Cramoga järjest kolm Eesti meistritiitlit ning lisas mullu sinna ritta isikliku viienda Eesti tiitli ja ka Eesti-Läti liiga võidutrofee.

“TalTech tundus võistkonnana kõige huvitavam valik, tähtis roll otsuse juures oli kordki karjääri jooksul koos vennaga ühes meeskonnas mängida. Ootan huviga, kui kiiresti suudan võistkonda sulanduda ja kuivõrd ma suudan aidata kaasa selle arengule,” vihjas Sokk omapoolses kommentaaris, et tema ei jää uuel hooajal ainsaks Sokuks TalTechi ridades.

Lisaks Sokule on TalTech koondisekogemustega mängijatest praeguseks hetkeks välja hõiganud ka Erik Keeduse ja Indrek Kajupanga nimed. Ei tasu unustada, et TalTechis tõmbab spordidirektorina niite kauaaegne Eesti koondise snaiper Gregor Arbet ning uuel hooajal võtab peatreeneritoolil koha sisse pikaaegne koondise abitreener Alar Varrak.

scroll to top