fbpx
Close

Rait-Riivo Laane naaseb Eestisse ja hakkab dirigeerima liigadebütandi rünnakuid

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Algava hooaja kõrgliigadebüüdiks valmistuv KK Viimsi tõmbas Eesti mängijate turult ühe üsna rammusa kala, kui käed löödi Eesti koondise mängujuhi Rait-Riivo Laanega.

28-aastane ja 179 cm pikkune Laane on varasemalt kohalikus kõrgliigas pallinud Rapla ja TTÜ KK ridades. Piiri taga on mees esindanud Kreeka esiliigaklubide Pireaus Ethnikose ja Kosi Ippokratise ridu ning pannud ennast proovile ka Rumeenia kõrgliigas Miercurea Ciucis.

Tema tiimi saagiks jäi Rumeenias mullu vaid kolm võitu ning 23 kaotust, mis andis eelviimase ehk 13. koha. Laane oli hooaja esimeses pooles kimpus vigastusega ja teises tabasid ka võistkonda tagasilöögid, mille käigus lahkus kaks korvialust jõudu.

Eestlasest mängujuht suutis pakutud liidrirolliga kohaneda ning tema keskmisteks näitajateks jäid 20 mängu kohta 29,1 minutit, 11,4 punkti, 3,0 lauapalli, 3,4 korvisöötu, 1,4 vaheltlõiget, 2,3 pallikaotust ja 2,9 isiklikku viga.

KK Viimsi on seni teada andnud, et tiimi peatreeneriks on Valdo Lips ja mängijatest on välja käidud tema poja Karl Johan Lipsu nimi.

scroll to top