fbpx
Close

Ventspilsi finaali vedanud Ingus Jakovics: mina eelistan finaalivastasena Riia VEF-i

-Ingus Jakovics | Foto: Siim Semiskar

-Ingus Jakovics | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti korvpalliliigas tagas esimesena finaalikoha BK Ventspils, kes oli ootamatult suures hädas põhiturniiri järgi Läti kolmandaks klubiks kerkinud BK Ogrega, kui võitis alles viimaste minutite kindlama mängu toel 84:80.

“Uskusime, et saab olema raske mäng. Ogre on võitlejameeskond ja väga keeruline vastane. Me teadsime, et nad võitlevad lauapallide eest nagu hullumeelsed ning meil lihtne õhtu ei saa olema,” kommenteeris pärast matši Korvpall24.ee portaalile lätlaste poolel parimana 22 punkti visanud Ingus Jakovics.

Avaveerandi 14 punktiga võitnud Ventspils lagunes teisel perioodil täielikult, kui visati vaid 8 silma. Jakovics täpset põhjust öelda ei osanud: “Ma ei tea, mis meil juhtus, tuleb mäng uuesti üle vaadata. Ilmselt kiirustasime rünnakul ja hakkasime rumalaid viskeid võtma ning muidugi oli probleemiks kaitselaud.”

Jakovicsi sõnul tunneb Ventspils väga suurt puudust vigastusega eemal olevast ülikiirest tagamehest Aaron Johnsonist, kes on ka tiimi peamine rünnakute ülesehitaja. Samas peab tema sõnul seetõttu iga mees ennast rohkem kokku võtma ja meeskonnale tuge pakkuma.

Ventspilsi tagamees kinnitas veendunult, et tema sooviks finaalivastaseks kodust konkurenti Riia VEF-i, et rivaalile olulises mängus koht kätte näidata. “Me teame neid väga hästi ja sellest tuleks väga raske mäng, kuid võit nende vastu annaks meile suure eelise pärast Eesti-Läti liiga lõppu algavateks kodusteks meistrivõistlusteks.”

Ogre kasuks 13 punkti ja 9 lauapalli kirja saanud Kristaps Dargais lisas pärast nende jaoks valusalt lõppenud kohtumist: “Ventspilsil puudus nende parim mängija (Aaron Johnson – toim.) ning seetõttu oli nende meeskond tavapärasest teistsugune. Alguses me ei olnud valmis, kuid ühel hetkel suutsime oma tugevusi ja nende nõrkusi hakata ära kasutama. Lõpetuseks ikkagi parem meeskond võitis ning võib öelda, et nemad olid valmis, meie mitte.”

Dargais uskus, et teises poolfinaalis on Kalev/Cramol koduväljakueelis, kuid selle ärakasutamine sõltub neist endast: “VEF on Cramo jaoks ebasobiv vastane ning on võitnud tänavu neljast neli. Mõlemad on head meeskonnad, kuid omavahelises vastasseisus on eelis VEF-il ja usun, et nemad võidavad.”

Pronksimänguks lätlane kumbagi vastast ei eelista, kuna tema sõnul on nii Kalev/Cramo kui VEF Ogre vastu soosikud ja neil pole laupäevases matšis midagi kaotada.

scroll to top