fbpx
Close

Koondisemängus koos platsile pääsenud õed Svilbergid: ei arvanud, et see nii vara juhtub

-Jane Svilberg ja Helena Stina Svilberg | Foto: Siim Semiskar

-Jane Svilberg ja Helena Stina Svilberg | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste rahvuskoondis alistas teisipäeval Jüri Spordihoones peetud sõpruskohtumises Iirimaa 77:67 (20:7, 17:15, 22:21, 18:24). Võõrustajate ridades tegid kaasa õed Jane ja Helena Stina Svilberg, kellest esimene kerkis mängu resultatiivseimaks ning teine tegi oma koondisedebüüdi. Mängu järel andsid õed intervjuu Korvpall24.ee portaalile.

“Tunne on väga hea ja mul on väga hea meel selle üle, et sain võimaluse enda õega koos koondises mängida,” ütles 24-aastane ja 181 cm pikkune Jane, kes ühtlasi viskas kohtumise parimana 24 punkti.

Naiste koondise eest debüüdi teinud Helena Stina leidis, et õega koos mängida oli lihtsam: “Minule oli see rohkem kergenduseks, kuna mina olen see noorem ja ma ei pea olema suurem eeskuju. Aga see oli midagi uut ja vahvat.”

Koos koondises mängimisest on õed mõelnud juba varem, kuid seda, et see nii ruttu juhtub, arvata ei osatud. “Rääkinud ei ole, aga mõelnud olen, et kunagi ikka. Küll aga ei arvanud ma, et see juba nii vara juhtub,” lausus Jane. Helena Stina rääkis, et temale tuli see mõte pigem alles hiljuti, kuna ta ei teadnud, millal võiks koondisekutse teenida.

Helena Stina viibis oma debüütmängus väljakul ligi seitse minutit, mistõttu elas õe suurepärasele esitusele kaasa rohkem vahetusmängijana.” Pingi pealt sai Jane pärast palju püsti hüpatud. Mul on väga hea meel, et tal hästi läks,” sõnas noorem õde, kes tähistas 9. augustil oma 17. sünnipäeva.

Väljakul viibiti koos ka ühel ajal, kuid keskenduti siiski mängule. “Ma panin seda (õe platsile pääsemist) tähele, kuid rohkem pöörasin tähelepanu ikka mängule endale. Aga see oli tore, kui nägin, et väljakul koos oleme,” rääkis Jane. “Ma nägin ka, kui me koos olime, aga see polnud midagi, millele ma pikalt mõtlema jäin. Korra nägin, et olen temaga koos platsil ja kõik,” lisas Helena Stina.

Õdedest noorem tunnistas, et debüütmäng oli siiski pingeline: “Närv oli ikka väga suur. Siiamaani põen tehtud pallikaotuste pärast, aga homme on ka mäng ja saab kõike paremini teha.”

Isiklikku punktiarvet Helena Stina teisipäevases kohtumises ei avanud, kuid võttis 3 lauapalli. Kolmapäevaseks mänguks andis Jane nooremale õele kaasa julgustavad sõnad ja õpetused: “Väga tubli olid. Homme (täna – toim.) võtad otsuseid vastu kindlamalt. Kui tuleb pallikaotus, siis paned kohe edasi, kuna mäng läheb ju edasi. Kaitses tuleb võidelda ja anda endast parim.”

scroll to top