EM-valiksarjaks valmistuv naiste koondis võttis Jane Svilbergi juhtimisel Iirimaa üle kindla võidu

-Jane Svilberg ja Eesti naiste koondis | Foto: Siim Semiskar

Novembris algavaks Euroopa meistrivõistluste valikturniiriks valmistuv Eesti naiste rahvuskoondis võõrustab täna ja homme Jüri Spordihoones Iirimaa naiskonda. Täna kell 18.30 alanud mängus alistati iirlannad 77:67 (20:7, 17:15, 22:21, 18:24).

Eestlannad tegid otsustava vahe sisse juba avaveerandil, mis võideti 13 punktiga. Järgmised kaks veerandaega kulgesid tasavägisemalt, poolajaks oldi ees 37:22 ja enne viimast kümmet minutit juhiti 59:43. Viimasel veerandajal jõudis Iirimaa kahel korral veel üheksa punkti kaugusele, kuid lähemale neid enam ei lubatud.

Suurima panuse võiduskoori andis Jane Svilberg, kes viskas kohtumise parimana 24 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Kahekohalise punktisummani jõudis Eesti poolel veel Kadri Uiga, kes kogus 10 silma ja 7 lauapalli. Anna Gret Asi lisas 9 punkti ning Annika Köster ja Rosemary Rits said mõlemad kirja 8 silma. Lauavõitluses olid parimad Köster ja Maaja Bratka, kes võtsid kumbki 9 lauapalli. Iirimaa resultatiivseim oli 22 punkti visanud Anna Kelly.

Eesti koondise ridadesse kuulusid lisaks eespool nimetatutele veel USA-s sündinud Krislin Arjukese, Anna Jürissaar, Sofia Kosareva, Triinu Ojala, Marie Anette Sepp ja Helena Stina Svilberg.

Eesti peatreener Janne Schasmin oli kohtumise järgselt positiivselt meelestatud. „Kolme koosoldud päevaga me kaitseni ei jõudnud, aga mäng oli igati korralik, ei midagi negatiivset. Kõik said mänguaega ja arvestades, et mängisime ikkagi verinoore koosseisuga, siis saime siit väga hea tunde,“ ütles Schasmin Basket.ee-le.

Homne kohtumine toimub samas kohas ning samal kellaajal.