Eesti naiste korvpallikoondis kaotas Bosnia ja Hertsegoviinale

-Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondis pidi EM-valiksarjas neljapäeval tunnistama võõrsil Bosnia ja Hertsegoviina paremust numbritega 92:54.

Allan Siimanni juhendatav Eesti jäi juba avaveerandi järel 18:32 kaotusseisu ja poolajaks oli vahe kasvanud 30-punktiliseks, 29:59. Bosnia poolelt kogus kodustatud bahamalane Jonquel Jones kahe esimese veerandiga 16 punkti ja 7 lauapalli. Eesti poolelt vastas Janne Pulk 9 silmaga, kirjutab Basket.ee.

Kolmandal veerandil oli mäng tagasvägisem, kuid kodunaiskond suutis enne otsustavat veerandaega vahet nelja punkti võrra suurendada (77:43). Otsustava neljandiku võitsid vastased nelja punktiga ning Bosnia teenis turniiritabelisse kolmanda võidu.

Võitjate parimana kogus Marica Gajic 21 punkti ja 19 lauapalli, Jonesi arvele jäi lõpuks 20 punkti, 11 lauapalli ja 5 söötu. Eesti poolelt kogus Janne Pulk 15 punkti, Sofia Kosareva lisas 12 ja Mailis Pokk kaheksa silma.

Eesti naiskonnale oli see EM-valiksarjas kolmandaks järjestikuseks kaotuseks. Laupäeval tuleb Sarajevos vastamisi minna Šveitsi rahvuskoondisega.