fbpx
Close

Eesti rahvusnaiskonna etteotsa palgatud lätlane: koondise peatreeneri positsioon on unistuste amet

-Kaspars Majenieks ja Priit Sarapuu | Foto: Siim Semiskar

-Kaspars Majenieks ja Priit Sarapuu | Foto: Siim Semiskar

Eesti Korvpalliliit avalikustas täna L`Embitu hotellis toimunud pressikonverentsil uue naiste rahvuskoondise peatreeneri, kelleks on kogenud lätlane Kaspars Majenieks.

Peatreenerina on 38-aastane Majenieks varasemalt töötanud Ljepaja naiskonna ja erinevate tütarlaste koondiste juures. Abitreenerina on lätlane toimetanud nii Läti noortekoondistes kui Ljepaja esindusmeeskonnas.

“Suure korvpallifanaatikuna on koondise peatreeneri positsioon alati olnud mu unistuste amet. See on maailma parim töökoht, sest ma saan teha tööd mängijatega, kes armastavad korvpalli ja kes tahavad oma riiki esindada,” sõnas Majenieks pressikonverentsil ajakirjanikele. “Usun, et suudan oma kogemuste ja kõva tööga aidata Eesti Korvpalliliidul ja naiskonnal saavutada seatud strateegilised eesmärgid,” lisas lätlane.

Eesoleval suvel soovib peatreener aidata koondise kandidaate hooajaeelsel ettevalmistusperioodil nii palju kui võimalik. “Kui mängijad on klubihooajaks hästi valmis, siis on nad ka koondise akende ajal paremas mänguvormis.”

Kuigi ametlikult alustab Majenieks tööd küll juulis, siis esimesed ettevalmistavad sammud tehakse ära juba lähipäevil. “Suhtleme täna koondise personali kandidaatidega ja naiste individuaalsete trennidega soovime alustada 28. juunil,” sõnas mees. 12. juulil alustab naiste rahvuskoondis ühist kolmenädalast treeninglaagrit.

Korvpalliliidu presidendi Priit Sarapuu sõnul rääkis Majenieksi kasuks asjaolu, et ta on nõus pikaajaliselt Eesti korvpalli hüvanguks panustama. “Kaspars ei koordineeri ainult koondise tööd, vaid ta on valmis märkimisväärselt panustama ka noortekorvpalli arengusse. Samuti on tal ambitsiooni ja visiooni. Tema poolt esitatud nägemus, kuidas tuua tüdrukuid korvpalli juurde ja kuidas koondist arendada oli muljetavaldav. Ta on nõus aitama meid pikaajaliselt ja täiskohaga.”

Eesti Korvpalliliidu juhatuse liige ja naiste korvpalli arendamise komisjoni esinaine Liis Sild lisas: “Oleme hetkel paika panemas strateegiat, kuidas ja kuhu me täpselt areneda tahame. Selgelt soovime, et naiste koondise peatreeneril oleks lisaks esindusnaiskonna arendamisele ka visioon selles osas, kuidas naiste ja tüdrukute korvpalli pikemas perspektiivis arendada.”

Alaliit sõlmis lätlasega kolmeaastase lepingu, ametlikult alustab peatreener tööd 1. juulil.

scroll to top