Roosalu ja sel korral söödujagajana silma paistnud Asi juhtisid Tartu tiilist ühe sammu kaugusele

-Tartu Ülikool/Kalev - Tallinna Ülikool | Foto: Siim Semiskar

-Tartu Ülikool/Kalev – Tallinna Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpalli meistrivõistluste finaalseeria teises kohtumises sai Tartu Ülikool/Kalev võõrsil 69:58 (21:20, 17:9, 18:10, 13:19) taas jagu Tallinna Ülikoolist ning jõudis tiitlist vaid ühe võidu kaugusele. Teisel ja kolmandal veerandil kohtumise kindlalt enda kasuks pööranud tartlannad lasid Tallinna Ülikooli kohtumise viimastel minutitel küll järele, kuid võitjas lõpuks kahtlusi ei tekkinud.

Marie Roosalu viskas võitjate edukaimana 17 punkti, hankis 9 lauapalli ja jagas 4 resultatiivset söötu. Seeria avakohtumises koguni 36 punkti visanud Anna Gret Asi kehastus sel korral kaaslaste käimatõmbajaks, kui jagas 14 punkti kõrvale 10 resultatiivset söötu ja tegi 5 vaheltlõiget. Carolina Olivia Rähkonen lisas 13 punkti ja 6 lauapalli ning Sandra Reinvald tõi 11 silma ja 7 lauapalli.

Kaotajate kasuks tõi Merike Anderson 15 punkti ja 4 lauapalli, Laina Mesila-Kaarmann lisas 10 silma ja 7 lauapalli. Mõlemad Tallinna Ülikooli liidrid olid hädas visketabavusega, kui Andersonil sopsas 17-st katsest platsilt viis viset, Mesila-Kaarmannil 10-st kaks. Birgit Piibur lisas 9 punkti ja 5 lauapalli.

Finaalseeria kolib kolmandaks mänguks tagasi Tartusse, kus pühapäeval kell 17.00 algavas kohtumises kindlustavad tartlannad võidu korral üle pikkade aastakümnete endale naiste Eesti meistritiitli.