Vägev lõpuspurt ja viimaste sekundite tabamused viisid Rapla finaali, favoriit Audentes sai kergema tööpäeva

-Katarina Tamm | Foto: Siim Semiskar

Paides peetaval naiste esiliiga finaalturniirl peeti laupäeval poolfinaalid, kust Audentese Spordiklubi sammus kullamängule üsna kerge võiduga, kuid Rapla Korvpallikool teenis pääsme finaali välja suure võitluse tulemusena viimaste sekundite visetega.

Põhiturniiri võitja Audentese SK võitis neljanda asetusega Luunja valla vastu kõik neli veerandaega ning teenis 73:46 (27:16, 12:11, 17:10, 17:9) võidu. Peatreener Reet Rausberg jagas põhimängijate vahel minuteid ühtlaselt ning väljakule pääsesid kõik 12 protokolli kantud naist.

Ellen-Anett Põldmaa viskas võitjate parimana 21 punkti, hankis 6 lauapalli, jagas 3 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Eliise Pajumets lisas 14 silma, Maria Metsaorg kogus 10 punkti ja 8 lauapalli ning Kati Rausberg 8 silma, 6 lauapalli ja 6 söötu. Luunja valla mängu vedasid Kadri Uiga 12 punkti ja 7 lauapalliga ning Triin Teppo 11 silma ja 11 lauapalliga.

Tõelise trilleri pidasid poolfinaalis maha põhiturniiri teine BC Elva/CHK ja Rapla Korvpallikool, kui Howard Frieri juhendatav Rapla tuli välja 18-punktilisest kaotusseisust ja võitis marulise lõpuga 79:74 (15:25, 16:20, 23:16, 25:13) Timo Eichfussi hoolealuseid BC Elva/CHK naiskonda.

Võitjate edukaimaks kerkis Katarina Tamm, kes oma 26-st punktist koguni 22 viskas teisel poolajal. Sinna hulka läks ka ülioluline kahepunktivise viimastel sekunditel, mis viis Rapla viigiseisust juhtima 76:74. Kuna Elva naiskond kaotas kohe auti välja söötes veel palli, siis jõudis Kaia Milling tabada koos sireeniga ka kolmese ning seis kärises 5-punktiliseks.

Esimesel poolajal Rapla mängu üleval hoidnud Anna Maria Tamberg lõpetas 23 punkti ja 8 lauapalliga ning kahepunktiviskeid 12-st kõigest ühe tabanud Milling kogus kolmestega (4/5) ja vabaviskejoonelt (5/8) lõpuks 19 silma. Elva poolel tõi Janeli Lilleallik 18 silma, Mirjam Nikolai kogus 16 punkti ja 14 lauapalli, Kätlin Korjus lisas 14 silma ja 12 lauapalli, Ereli Säde viskas 12 punkti ja Kati Vasiljeva arvele kanti 10 punkti.

Finaal Audentese SK ja Rapla vahel algab Paide spordihallis pühapäeval kell 17.00, pronksikohtumises lähevad algusega kell 14.00 vastamisi Luunja vald ja BC Elva/CHK.