Koondise tagaliini liider lahkub Saksamaalt ja hakkab endale nime tegema Itaalias

Eesti naiste korvpallikoondise üks liider Janne Pulk lahkub pärast kahte hooaega Saksamaa kõrgliigast ning asub mängima Itaalia naiste esiliigas ehk Serie A2-s pallivas tiimis San Giovanni Valdarno Polisportiva Galli.

San Giovanni Valdarno on väikelinn Kesk-Itaalias, kus elanikke veidi üle 17 000. Eelmisel hooajal oli Polisportiva Galli väga lähedal kõrgliigasse tõusmisele, kui oma regioonis jõuti finaali, kuid otsustavas seerias kaotati lõpuks põhiturniiri võitjale Faenzale 1:2. Põhiturniiri oli naiskond lõpetanud lõunaregioonis 18 võidu ja 8 kaotusega kolmandana.

21-aastane ja 174 cm pikkune Pulk mängis eelmisel hooajal Saksamaa meistriks kroonitud Kelternis, kuid tema roll jäi pigem tagasihoidlikuks. 26 liigamänguga kogus eestlanna keskmiselt 14,2 minutit ja 5,2 punkti. Aasta varem pallis ta Hannoveri särgis ja tõi 21 kohtumisega keskmiselt 25,4 minutiga 8,8 punkti, 2,2 lauapalli, 1,3 korvisöötu ja 1,1 vaheltlõiget.