fbpx
Close

TalTech püüdis treeneriteturult priske kala!

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond andis neljapäeval ametlikult teada, et uuel hooajal juhendab tiimi treenerina seitsmel korral Eesti meistriks kroonitud ja kümmekond aastat Eesti korvpallikoondise abitreeneriks olnud Alar Varrak.

Mängijana Tallinna Kalevi ridades 2002. aastal Eesti meistriks tulnud 39-aastane Varrak alustas oma treenerikarjääri 2006. aastal Noortekoondis/Audentese abitreenerina. Edasi tulid abitreeneri positsioonid Triobet/Dalkias (2007-08) ja BC Kalev/Cramos (2008-12).

2012. aasta talve hakul kerkis Varrak Kalev/Cramo peatreeneriks, asendades sel positsioonil Aivar Kuusmaad. Eesti esindusklubi juhendajana püsis Varrak kuni aastani 2017 ning sel perioodil vedas ta tiimi neljal korral Eesti meistriks (2013, 2014, 2016 ja 2017) ja valiti kolmel aastal ka hooaja parimaks treeneriks.

Ühe vähese Eesti korvpallitreenerina on Varrak saanud ennast proovile panna ka välismaal, kui aastal 2018 oli ta mõnda aega Leedu tiimi Alytuse Dzukija juhendajaks ja 2019. aastal istus korraks Venemaa esiliigatiimi Jekaterinburgi Urali peatreeneritoolil.

Mullu töötas Varrak korvpallivaldkonna juhina Spordiklubis Nord ning toetas pingilt ühe abitreenerina ka BC Kalev/Cramo tegemisi. Nüüd sai ametlikuks mõnda aega kuulujutu tasemel liikunud info ja Varrak võtab üle TalTechi meeskonna ohjad. 

scroll to top