fbpx
Close

Rakvere Tarva peatreeneriks asub legendaarne Martin Müürsepp

-Martin Müürsepp | Foto: Siim Semiskar

-Martin Müürsepp | Foto: Siim Semiskar

Rakvere Tarva korvpalliklubi andis täna teada, et tiimi eesotsast lahkunud lätlase Juris Umbraško asemele palgati uueks peatreeneriks Eesti läbi aegade üks paremaid korvpallureid ja meie seni ainus NBA parketil käinud mängumees Martin Müürsepp.

Oma mängijakarjääri lõpetas praegu 46-aastane Müürsepp just Tarvas, kui tuli 2010. aastal oma esimese treeneri Andres Sõbra käe alla. Kuna mehe jalad ei lubanud enam korvpalliväljakutel ringi joosta, siis alustas Müürsepp samal aastal tööd BC Kalev/Cramo abitreenerina.

Kalevis oli ta osaline koguni kuue Eesti meistritiitli võitmises, kuniks lõpuks 2017. aastal abitreeneri ametist lahkus. Vahepeal, 2013. aastal, oli Müürsepp episoodiliselt ka Valgevene korvpallikoondise abitreeneriks.

2018/19 hooajal alustas Müürsepp tööd Tallinna Kalev/TLÜ abitreenerina, kuid ülendati 2019. aastal Gert Kullamäe lahkumise järel peatreeneriks. Toonane hooaeg lõpes Kalevi jaoks ülimalt võimsalt, kui eestikatel jõuti finaali ja nopiti Kalev/Cramo järel hõbemedalid.

2020/21 hooaja esimene pool oli klubile väga raske ning Müürsepp jäi kõrvaltvaatajatele üsna segastel asjaoludel taas abitreeneri positsioonile, kui tiimi juhendas vahepeal korraks uuesti Kalle Klandorf ja hooaja teises pooles toodi etteotsa Valdo Lips.

N-ö uue Rakvere Tarva juures, mis loodi pärast klubi raskusi ja 2017. aastal madalamatesse liigadesse langetamist, oli seni peatreeneriks olnud vaid Juris Umbraško. Lätlane vedas Tarva esialgu kiirelt edasi nii teisest liigast kui esiliigast ja lõppenud hooajal oldi väga lähedal juba meistrivõistluste medalitele.

Eesti korvpallisõprade mällu jääb pikalt pidama üks vägevamaid play-off seeriaid, mida Rapla Avis Utilitas ja Rakvere Tarvas lõppenud hooajal publikule pakkusid, kui ülimalt kurnava viiemängulise lahingu lõpuks pidi Tarvas väga napilt leppima neljanda kohaga.

“Ettepanek tuli alguses ootamatult, kui selline mõte Tarva poolt välja käidi,” lausus värske peatreener klubi Facebooki lehe vahendusel. Tema sõnul oli kaalumisel teinegi pakkumine, aga lõpuks leidis ta rakendust tiimis, millega tegi tegusid aastate eest koduses korvpalliliigas.

“Kindlasti tahaksin tõestada, et Rakvere klubiga on võimalik suuri asju teha,” tähendas Martin Müürsepp. “Mul on väga positiivsed mälestused Rakverest ja selle pealt ei olnud väga raske seda otsust teha. Tean siinset kogukonda päris lähedalt ja olen sellega seotust tundnud. Kui nüüd lõpuks saab koroona seljatatud, saame ka rahva saali. Ootan huviga.”

Tarva mänedžer ja Arnu Lippasaar lausus, et on asjade käiguga väga rahul. “Meil on väga hea meel, et ta nägi võimalust appi tulla. Vahepeal oli juttu sellestki, et ta läheb korvpalli juurest mõneks ajaks või sootuks üldse ära, aga Eesti korvpall oleks sellest kõvasti kaotanud,” kõneles ta. “Ma arvan, et kellelgi ei ole tänase uudise peale mingisuguseid vastuväiteid, sest tegemist on inimesega, kelle kohta ei saa öelda, et ta midagi korvpallist ei teaks või seda mängu ei oskaks. Samas on Rakvere tema jaoks huvitav väljakutse.”

Mänedžer lisas, et Martin Müürsepa puhul ei saanud määravaks suur rahasumma, vaid sootuks teised tegurid. “Suuri rahalisi võimalusi meil tema palkamiseks ei olnud. Müürsepa puhul osutus määravaks tõenäoliselt see, et me kas teeme õiget asja või talle meeldib meie lähenemine asjadele ja see on tore.”

Arnu Lippasaar tähendas veel, et klubi omanikuna ta vastsele peatreenerile tema töös piiranguid ei sea. “See, kuidas kas või näiteks noori kasutada, räägime selgeks enne hooaja algust, aga üldiselt on tal ikkagi vabad käed. Otsused, mis puudutavad kogu treeningprotsessi ja mänge, teeb tema. Nende puhul lasub tal ka vastutus,” rääkis Lippasaar.

Müürsepa sõnul on meeskonnal kavas alustada treeningutega selle kuu keskel. “Saame teha kergeid treeninguid ja mõned mängijad tulla ennast näitama ning koha eest meeskonnas võitlema. Meeskonna tahame nii-öelda lukku panna augusti teisel poolel,” kõneles Martin Müürsepp. “Selline on esialgne plaan, mille Arnu Lippasaare ja Madis Putkoga kindlasti veel põhjalikumalt läbi räägime.”

scroll to top