fbpx
Close

INTERVJUU | Karl Vimberg – musta töö mees, kes kerkis komeedina üles ja kadus sama kiiresti ka pildilt

-Karl Vimberg hooajal 2007/08 | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24 jätkab oma artikliseeriat lähiajaloo talendikate mängumeeste kohta, kes ühel või teisel põhjusel lõpetasid oma karjääri liiga vara või ei saavutanud neid kõrguseid, mida oleks võinud. Sel korral tutvustame Virumaalt, täpsemalt Rakverest sirgunud 197 cm pikkust “number nelja” positsioonil mänginud Karl Vimbergi, kes tegi oma parimad mängud kohalikus meistriliigas juba 18-19-aastasena ning paar aastat hiljem rippusid tema kossuketsid juba varnas.

Oma debüüdi tegi Vimberg meistriliigas natuke enne oma 17. sünnipäeva ning oli kohe esimesel hooajal keskmiselt 13,5 minutiga Rakvere Tarva tiimis üsna kindel rotatsioonimängija. Mehe teise hooaja numbrid olid aga juba nii noore mehe kohta väga võimsad, kui pärast mitme põhimängija lahkumist Andres Sõbralt kindla põhimehe koha saanud Vimberg kogus keskmiselt 9,3 punkti ja 7,5 lauapalli. Lauapallide arvestuses oli noormees tol hetkel koduses liigas hooaja peale kaheksas mees.

Oma viimase kõrgliigakohtumise 2009. aasta jõulupühade eel teinud Vimberg rääkis Korvpall24 portaalile antud pikas intervjuus põhjustest, miks tema väga võimsate hüpetega alanud tähelend väga järsku läbi sai, kui palju oli temas ambitsiooni tippkorvpalluriks saada, milline mängumees ta platsil oli, kes toonastest staaridest ta kõrgliigas kohe küünarnukiga nina sügades vastu võttis ning miks oli tal ühel hetkel pea kohal pika mängukeelu saamine.

scroll to top