fbpx
Close

Eesti-Läti liiga | Müürsepa nahutamine pani leegionäri kolmikduubli tasemel mängima, Rapla lammutas Läti klubi laiali

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti läinud nädalal kaheksa kohtumist, millest kuus olid riikidevahelised korvpallilahingud ja kaks Maarjamaa meeskondade siseasjad. Eesti ja Läti võistkondade omavahelised mängud jäid sedapuhku viiki. Käesoleva hooaja riikidevaheliste mängude saldo on aga 22:16 lõunanaabrite kasuks.

Nädala esimeses mängus läksid kolmapäeval omavahel vastamisi Tartu Ülikool Maks & Moorits (1-8) ja Rapla Avis Utilitas (4-5). Tartu Ülikooli spordihoones peetud põnevusmängu võitsid külalised lisaajal 98:94 (22:13, 21:23, 20:28, 19:18, 12:16).

Rapla eest tegi võimsa mängu Darryl Tucker Jr, kes viskas üleplatsimehena 30 punkti ja korjas veel 11 lauapalli. Kaksikduublid said kirja ka Jaron Martin ja Demajeo Wiggins, kes kogusid vastavalt 19 punkti ja 11 korvisöötu ning 17 punkti ja 13 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudis võitjate poolel veel Ricards Daniels Vanags, kelle arvele jäi 14 silma. Tartu Ülikooli resultatiivseim oli 18 punkti visanud Märt Rosenthal, kes jagas ka 5 korvisöötu. Oliver Suurorg lisas 16 silma ning Emmanuel Wembi tegi kaksikduubli 13 punkti ja 13 lauapalliga. Lamonte Bearden kogus 12 punkti ning Adomas Drungilas 9 silma ja 10 lauapalli.

Rapla abitreener Toomas Annuk tunnistas mängujärgses intervjuus, et võit ei tulnud kergelt. “Sellised mängud on alati head, mis on lõpuni tasavägised. Aga võit tuli võib-olla raskemalt kui me lootsime, alguses olime natuke pehmed. Esimene poolaeg lasime ennast igatepidi ära suruda, aga peale poolaja koosolekut tuli ka meie meestesse elu sisse tagasi ja siis suutsime juba mängu pöörde tuua. Nad korjasid korvi alt päris suure hulga punkte meie vastu, üks-üks kaitses olime hädas ja pikad olid veidi pehmed. Teine poolaeg rõhusime sellele, et need asjad peavad muutuma, muidu saame siit korraliku ketuka,” rääkis Annuk Delfi TV vahendusel.

Vabavisete tabavus oli Raplal küllaltki kehv – 62% (24-st 15). “Nagu öeldakse, siis vabaviskeid treenida ei saa. See on mentaalne ja füüsiline probleem, natuke mõlemat,” ütles Annuk.

Koondisemängude pausi ajal mitmeid vangerdusi teinud Rapla koosseis on paika loksunud. “Arnoldsit (Helmanis) ootame tagasi ja Jamaure (Gregg) lahkub sel juhul, sest tema on meil Arnoldsile asenduseks. Siis peaks saama küll täiskoosseisus kevadeni välja panna,” sõnas Annuk.

Samuti kiitis Rapla abitreener meeskonna uut mängujuhti Jaron Martinit. “Me teame, mida ta suudab, aga tal on veel vaja mänguvormi koguda. Täna oli ta juba samm edasi võrreldes Pärnu mänguga. Tal on palju häid omadusi, lisaks sellele, et ta on inimesena meeldiv meeskonnakaaslane. Meie jaoks on tegemist väga õige vennaga,” lausus Annuk.

Tartu Ülikooli peatreener Nikolajs Mazurs jäi meeskonna mänguga enam-vähem rahule. “See oli võitlus kuni lõpuni ja mehed andsid endast parima. Normaalaja lõpus veaga kolmesel oli vastastel kindlasti õnne, aga saime siiski veel võimaluse vabavisetega mäng ära otsustada. Võime küll rääkida mänguolukordadest – mõlemal meeskonnal oli nii õnnestumisi kui ka eksimusi, aga lõppkokkuvõttes ei olnud õnn täna meie poolel. Kui täna ei võida, siis tuleb homme rohkem trenni teha. Kindlasti on sellised mängud meestele väga korralik õppetund, aga selge on see, et peame suutma mängud lõpuni mängida ja võidupunkte kirja saada,” vahendab Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna koduleht Mazursi sõnu.


Rakvere Tarvas (3-9) võttis reedel oma teise järjestikuse võidu. Koduses spordihallis toimunud mängus alistati tugeva teise poolaja toel 86:81 (18:21, 18:30, 25:16, 25:14) lähirivaal Valmiera Glass VIA (2-8).

Tarva resultatiivseimaks kerkis 19 punkti visanud Tormi Niits, kes võttis lisaks ka 7 lauapalli. Toms Kedis toetas teda 18 ja Igor Josipovic 17 punktiga. Aleksa Nikolic sai kirja kolmikduubli, visates 13 punkti, võttes 10 lauapalli ning andes 11 korvisöötu.

Vaatamata võidule ei jäänud Tarva peatreener Martin Müürsepp meeskonna esitusega rahule. “Meil käib see asi üles-alla. Küll me loeme sõnad peale, et on olemas vead, aga ikka ei saa kuidagi vedama. Lõpuks teine poolaeg oli parem ja kvaliteetsem,” sõnas Müürsepp Delfile antud intervjuus.

Kuigi teise poolaja alguses jäädi koguni 17-punktilisse kaotusseisu, ei andnud rakverelased alla. “Tähtis on eneseusku mitte kaotada. Teine poolaeg lisasime maa-ala kaitse, mis nende rütmi segas. Ma arvan, et see võib-olla oligi see võidu võti,” lausus Müürsepp.

Teisel poolajal säras Aleksa Nikolic, kes kogus mängu lõpuks kolmikduubli. “Seal olid halvad lahendused ka. Jalgadesse söödud ja väga halbu, raskeid variante valis. Aga väike peapesu poolajal ja teine poolaeg oli jälle tip-top,” sõnas Tarva peatreener oma serblasest hoolealuse kohta.

Kuigi Rakvere Tarvas on nüüd võitnud kaks kohtumist järjest, jääb Müürsepp tagasihoidlikuks. “Vaatame veel paar mängu. Need kaks võitu on tulnud väga raskelt, siin ei saa päris rahul olla. Täna tundsime Renatost (Lindmets) puudust. Ta on haige ja ma loodan, et ta võtab nüüd jalad alla. Renato on pannud kulda viimased mängud,” ütles Tarva juhendaja.

Tarva uus täiendus Jordan Smith piirdus oma debüütmängus kuue minuti ja kahe punktiga. “Ma ei taha teda raskesse olukorda panna. Ta tahab väga ja ma tahaks teda aidata, aga kurb on. Kui esimesel rünnakul kohe kaotad palli ära, siis see ei tekita kindlustunnet, aga vaatame päev-päevalt ja loodame. Vend on praegu kuu aega katseajal,” rääkis Müürsepp.


Teises reedeses mängus kohtus TalTech/Optibet (7-4) võõrsil Läti suurklubi Riia VEF-iga (11-1), kellele jäädi alla 75:83 (14:17, 17:29, 25:23, 19:14).

TalTechi parim oli üleplatsimehena 21 punkti visanud Mikk Jurkatamm, kelle arvele kogunes veel 3 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Indrek Kajupank ja Oliver Metsalu said mõlemad kirja 12 punkti.


Rapla Avis Utilitas (5-5) sai laupäeval oma kolmanda järjestikuse võidu, alistades koduses Sadolini spordihoones kindlalt 105:69 (33:21, 28:12, 20:23, 24:13) BK Liepaja (2-7).

Võitjate eest tegi parima esituse Jaron Martin, kes viskas üleplatsimehena 22 punkti ning kogus 4 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu. Demajeo Wiggins sai kirja 18 punkti, 8 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Darryl Tucker Jr ja Martin Paasoja lisasid vastavalt 12 ja 11 silma.

Paasoja ütles pärast mängu Delfile, et kõige raskem oli kogu aeg keskendunud olla: “Me tulime täie keskendumisega peale. Nägime, et neil ei olnud kahte põhivenda mängus, aga üritasime ikkagi lihtsalt enda asja teha. Alguses saime küll minema, aga see keskendumine läheb tahes-tahtmata ära ja sa pead ennast sellevõrra rohkem sundima. Kui sul on hea vastane ja tasavägine mäng, siis ennast sundima ei pea, aga kui sul on n-ö kergem vastane, siis on seda sundimist rohkem. Aga läks hästi ja olime enam-vähem terve mängu keskendunud.”

Paasoja jaoks oli tegu kolmanda mänguga pärast pikka vigastuspausi. “Ei ole küll sellist tunnet, nagu oleks nii kaua väljas olnud. Üsna mugavalt tunnen. Õnneks olen trennis saanud juba päris pikalt viis-viite mängida. Sellevõrra on mul kindlasti lihtsam, aga väga palju on veel minna, et tunda jälle sellisena, nagu ma ise sooviksin,” sõnas Rapla tagamängija.

Samuti on ta väga rahul meeskonna praeguse koosseisuga. “Ta (Jaron Martin) on selles mõttes väga hea mängija, et on hea viskaja ja leiab ka teisi. Ma arvan, et ka minu tagasitulek on andnud rotatsiooni natuke juurde. Meie tegevus on loogilisemaks läinud. Kõik ei pea (enam) mängima kõiki positsioone, vaid mängitakse ikka neid kohti, kus ollakse tugevad. Trenni kvaliteet on väga hea. Meil on neli pikka terve hooaeg olnud, mis on tegelikult väga harukordne. Saab täisrotatsiooniga teha ja saad ise vahepeal puhata. (Arnolds) Helmanis tuleb ka tagasi ja siis on meil juba väga hea võistkond koos,” rääkis Paasoja.


Pärnu Sadam (3-6) oli samal ajal võõrsil lähedal tabeliliidri BK Ventspilsi (8-0) alistamisele, kuid lõpuks tuli siiski vastu võtta 72:81 (29:17, 19:16, 13:21, 11:27) kaotus.

Pärnakate resultatiivseim oli Andris Misters, kes viskas 20 punkti ja korjas 5 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudsid Pärnu poolelt veel Siim-Markus Post ja Robert Valge, kes kogusid vastavalt 17 ja 15 silma. Post jagas kaaslastele ka 8 korvisöötu. Artur Konontšuk sai kirja 9 punkti ja 6 lauapalli.


Möödunud laupäeval oli võistlustules ka Tallinna Kalev (3-8), kes jäi võõrsil 80:106 (24:15, 18:37, 16:27, 22:27) alla BK Ogrele (6-4).

Kalevi ridades tegi võimsa esituse Joonas Järveläinen, kes tõi üleplatsimehena 32 punkti ja 6 lauapalli. Eduards Hazners viskas 18, Eric Schmalz 11 ja Mario Paiste 9 punkti. Aleksander Oliver Hint piirdus 4 punktiga, kuid võttis see-eest mängu parimana maha 11 lauapalli.


KK Viimsi/Sportland (9-2) alistas pühapäeval koduses Foruse spordikeskuses Tartu Ülikool Maks & Mooritsa (1-9) tulemusega 88:75 (22:18, 24:16, 18:18, 24:23) ning pikendas oma võiduseeria juba seitsmemänguliseks.

Võitjate edukaim oli novembrikuu kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Ronalds Zakis, kes viskas 22 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Rait-Riivo Laane lisas 19 silma ning Taavi Jurkatamm tegi kaksikduubli 17 punkti ja 10 lauapalliga. Kahekohalise punktisumma kogusid Viimsi poolel veel Devin Harris ja Jorgen Rikberg, kes said kirja vastavalt 14 ning 11 silma. Tartu Ülikooli parim oli kaksikduubli teinud Adomas Drungilas, kes viskas 20 punkti ja võttis 10 lauapalli. Märt Rosenthal lisas 18 ja Robin Kivi 11 punkti.

Rain Veidemani puudumisel langes Rait-Riivo Laane õlgadele senisest veelgi suurem roll. “See on ju teada, et kui põhimeest ei ole, siis teised peavad sellevõrra rohkem andma. Vahel annab see isegi lisaenergiat. Meil oli täna uus olukord, sest Rain on ju kõik varasemad mängud mänginud. Täna olid tavapärased rollid paigast ära, aga ma arvan, et saime ilusti hakkama. Meil olid võib-olla mõned momendid, kus meil oli raskem kui tavaliselt, aga me ikkagi suutsime viskekohad leida ja lahendused õigesti korda saata. Täna oli mul ka skoori vaja teha ja ma arvan, et suutsime kapteni puudumise korvata. Jõuab nii kaitses kui ka rünnakul pingutada, praegu on kõik okei,” sõnas Laane pärast mängu Delfile.

Head esitused tegid ka Viimsi noored mängijad Taavi Jurkatamm ja Jorgen Rikberg. “Trenni tehes oli juba varasemalt näha, et mehed ei ole enam samas seisus, mis nad olid augustis. Kõrval on vanemad mehed ja saab Zakisega trenni teha. See on asjade loomulik käik, et mehed arenevad edasi, eriti noored,” ütles Laane.


TalTech/Optibet (8-4) pidas samal ajal teise järjestikuse mängu Riias ning sel korral võeti kindel 89:79 (26:19, 19:16, 25:16, 19:28) võit, kui alistati kohalik Läti Ülikool (3-6).

Võitjate poolel sai suurepärase esitusega hakkama Oliver Metsalu, kes üleplatsimehena kogus 31 punkti. Toomas Raadik toetas teda 20 punkti ja 8 lauapalliga ning Sten Soku arvele jäi 11 silma ja 9 resultatiivset söötu. Gregor Ilves ja Mikk Jurkatamm said kumbki kirja 10 punkti.


Sel nädalal peetakse Eesti-Läti korvpalliliigas kuus kohtumist, neist kolm Eesti võistkondade osavõtul. Eesti tiimid on võistlustules kolmapäeval, kui Tallinna Kalev mängib kodus Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga, BC Kalev/Cramo kohtub võõrsil Valmiera Glass VIA-ga ning Pärnu Sadam võõrustab Rakvere Tarvast. Laupäeval läheb Läti Ülikool kodus vastamisi Valmiera Glass VIA-ga, BK Liepaja võõrustab BK Ogret ning mängunädala lõpetab lõunanaabrite tippklubide Riia VEF-i ja BK Ventspilsi lahing Läti pealinnas.

TURNIIRITABEL

scroll to top