fbpx
Close

INTERVJUU | Janar Talts tartlaste pikast koosseisust, kaksikduublimasinast Pavelkast ja Kotsari fenomenist

-Janar Talts | Foto: Diana Jesin/Tartu Ülikool Maks & Moorits Facebook

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond alustas Paf Eesti-Läti liigat kolme järjestikkuse võiduga ning spordidirektor Janar Taltsi sõnul hoiavad võidud loomulikult meeskonnas tuju positiivsemana kui kaotused. See hea tuju sai kindlasti mõningase hoobi, kui liiga uustulnukalt Keilalt saadi kindel kaotus ning alla jäädi ka Riia VEF-ile. Aga Taltsi sõnul on tartlased alanud hooajaks kokku saanud korraliku koosseisu, mis meeste pikkuseid arvestades annab vägeva kossutiimi mõõdu välja küll.

Korvpall24 portaal rääkis Taltsiga ühel pühapäeval pärast Viimsis toimunud mängu, kus Tartu Ülikool teenis kolmandas liigamängus tabelisse oma kolmanda võidu ning koduses liigas oldi veel laineharjal. Kuna kolmandat kohtumist tegi tartlaste särgis kaksikduubli nende 22-aastane slovakist tsenter Tomaš Pavelka, siis uurisime Taltsilt, kust nad sellise koljati leidsid ning kui palju on harjumatult pika tsentriga kokkumängimine nõudnud tagameestelt harjumist.

Intervjuu lõpus palusime pikaaegselt koondislaselt, kes enamasti Eesti rahvusmeeskonna särgis pidi tsentri positsiooni täitma, hinnata Maik-Kalev Kotsari mängijaomadusi just selle Euroliiga avavooru supermängu valguses. Talts kiitusega kitsi polnud ning luges ette pika nimekirja omadustest, mis Kotsaril suure mängu jaoks juba väga heal tasemel on.

scroll to top