fbpx
Close

NUMBRIMAAGIA | Mida, kui palju ja kui kiiresti peab Maik-Kalev Kotsar tegema, et kerkida #1 eestlaseks Euroliigas?

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

Kuum ja tegus suvi on juba mõnda aega seljataga ja korvpallihuvilistel on EM-finaalturniiri emotsioonid ammu lahtunud ning sisse on pugenud uus ärevus – klubihooaeg on alanud. Kui enamus Euroopa kõrgliigasid said avapaugu septembri lõpus ja oktoobri esimestel päevadel, siis Vana Maailma tugevaim sari Euroliiga alustab sel nädalal 6. oktoobril. Eesti korvpallihuvilisel on tänavu Euroliigas võimalus kaasa elada ka meie väikese Eesti korvpalluritele Maik-Kalev Kotsarile ja Sander Raiestele, kes algaval hooajal kuuluvad Saski Baskonia ridadesse.

Raiestele on algav Euroliiga hooaeg Baskonia särgis juba kolmas, Kotsar peaks tegema aga oktoobri alguses oma Euroliiga debüüdi Valencia Basketi vastu. Kahe hooaja peale sai Raieste Baskonia eest käia väljakul kahekümnes Euroliiga mängus, millest viies alustas ta isegi algviisikus. Tema keskmised statistilised näitajad kahe hooaja peale olid 1,2 punkti, 1 lauapalli ja 0,2 resultatiivset söötu ning vaheltlõiget. Vähestele punktidele vaatamata oli Raieste visketabavus päris hea, kui mitte öelda isegi suurepärane. Ta tabas 46,2% kahepunktivisetest ning 44% kolmestest.

Raieste vähesel mänguajal on olnud erinevaid põhjuseid, millest kindlasti pole vähetähtsad ka erinevad vigastused. Kuna suuremad terviseprobleemid tunduvad olevat seljatatud ning tihedast koondisesuvest on kaasa võetud rohkelt kogemusi tipptasemel meeste katmisel, siis annab see lootust, et Raieste mänguaeg ja statistilised näitajad võiksid algaval hooajal kasvada.

scroll to top