Rapla andis kindlana näinud eduseisu vapra Rakvere vastu peaaegu käest, aga hooajale pandi võidukas punkt

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Anneliis Annus

Paf Korvpalli Meistriliigas selgus reedel 2020/21 pronksimeeskond, kelleks on Rapla Avis Utilitas. Seeria viiendas mängus Rakvere Tarva meeskonda võõrustades haarati 12:5 algedu, kuid külalised tegid 14:0 spurdi vastu. Kolm minutit hiljem oli Rapla aga juhtima pääsenud ning poolaeg võideti 38:35. Kolmanda veerandaja 29:14 paremusega leidis Rakvere end viimaseks neljandikuks 49:67 kaotusseisust, ent sellega polnud mäng veel kaugeltki tehtud. Kuigi korra paisus vahe juba 20 punktile ja 3.37 enne lõppu oli Rapla 80:63 ees, siis tegid külalised 14:2 spurdi. Lõpusekunditel tabas Gregor Ilves Rapla eest kaks olulist vabaviset ja Rapla sai kokkuvõttes 84:81 võidu.

Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas 84:81 (12:19, 26:16, 29:14, 17:32)

Visketabavuses jäi Rapla 47% – 45% peale. Lauavõitluse võitis Rakvere 37:36 (ründelaud 13:11). Korvisööte andis Rapla rohkem 19:18 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 11:7. Pallikaotuseid kogunes Raplal 14, Rakverel 17.

Al-Wajid Aminu tegi Rapla poolelt kaksikduubli 18 punkti ja 10 lauapalliga. Sven Kaldre kogus 16 punkti ja tegi 3 vaheltlõiget. Tom Kaldre nimele jäi 15 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisöötu. Roberts Freimanis viskas 13 ja Gregor Ilves 10 punkti.

Kristaps Gluditis oli Rakvere parim 23 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisööduga. Devin Harris lisas 18 punkti, 10 lauapalli, 8 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Egert Haller sai kirja 17 punkti ja 3 lauapalli.

“Arvan, et need kaks meeskonda väärisid teineteist täielikult. Müts maha nende ees, nad olid väga tublid ja tegemist oli võrdsete mänguga. Võib-olla peetakse mind veidi kergemeelseks, kuid ütlen, et läksime poolfinaali [Pärnu Sadama vastu] täiega panema ja kaotus oli pettumus. Pronksi on ka hea võita. Otsustavaks sai teisel poolajal see, et suutsime oma mängujoonist hoida, kuigi lõpus läks see käest ära. Mina kümme minutit panin aurude pealt. Tom [Kaldre] ja Gregor [Ilves] mängisid sellist mängu esimest korda. Kõva kool neile. Oleme saanud sellel hooajal üle pika aja viis viite treeningutel mängida vaatamata koroonaviiruse olemasolule ja see on kõvasti aidanud,” rääkis Sven Kaldre Inspira vahendusel antud intervjuus.

“Naljaga pooleks ajavad mind hulluks need Rakvere tagamängijad. Meie poisid olid aga tublid, elasid surve üle, eriti Gregor ja Tom. Suur roll mingis mõttes neile ja natuke suured saapad ka, mida täita pärast Brandon Childressi vigastust. Mängisid auga välja koha ja suur kiitus neile, kestsime lõpuni. Poolaja jutud olid, et tuleb kõik endast välja panna ja kuidagi Rakvere ära murda koduväljaku abiga. Oli selge, et nad ei löö käega. Kiidan meeletult Rakveret. Väga kihvt, et Rakvere on tagasi korvpallikaardil ja nende saal on üks mu lemmikuid,” ütles Rapla peatreener Toomas Annuk.

Laupäeval, 15. mail jätkub Paf Korvpalli Meistriliiga finaalseeria kolmas mäng BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama vahel.