fbpx
Close

Pikk plaan! Tartu noore meeskonna liider allkirjastas klubiga 3-aastase lepingu

-Robin Kivi ja Robert Peterson | Foto: TÜ ASK

-Robin Kivi ja Robert Peterson | Foto: TÜ ASK

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskonna lõppenud hooaja kapten Robin Kivi sõlmis klubiga uue lepingu, mis seob 22-aastase tagamängija Tartu esindusmeeskonnaga järgmiseks kolmeks hooajaks ehk hooajani 2023/2024.

Tartu Ülikool Maks & Moorits mänedžeri Robert Petersoni sõnul on Robin Kivi klubiga sidumine osa pikemast plaanist. “Robin tegi lõppenud hooajal suure sammu edasi nii nagu me temalt ka ootasime. Robiniga kolmeaastase lepingu tegemine on osa meie pikemast plaanist, mis kandub aastasse 2024, kui Tartu on Euroopa kultuuripealinn ja me mängime säravaimate medalite peale. Tema on ka suurepärane näide sellest, kuidas meie oma korvpallikooli kasvandik omandab meistriliiga tasemel korvpalli mängimise kõrvalt ka kõrghariduse, mis tagab edasises elus kõik võimalused,” sõnas Peterson.

Robin Kivi hinnangul on Tartu väga sobiv paik arenemiseks. “Mulle meeldib Tartu kindel visioon liikuda võistkonna tasemega samm-sammult kõrgemale ja mul on suur rõõm selle visiooni täitumisele kaasa aidata. Tartus on väga head tingimused arenemiseks ja ootan juba huviga uut hooaega,” ütles kivi.

Robin Kivi tegi lõppenud hooajal Tartu Ülikool Maks & Mooritsa särgis kaasa 39 kohtumist ja kogus neis keskmiselt 12,6 punkti, 2,7 lauapalli ja 2,1 korvisöötu. Väljakul viibis 196 cm pikkune mängumees keskmiselt 30 minutit. Head esitused tõid mehel ka esmakordselt meeste koondise kandidaatide sekka valimise.

Kivi tegi oma debüüdi meistriliigas 16-aastasena hooajal 2015/2016. Lõppenud hooaja viimase mänguga täitus Tartu Ülikooli korvpallikooli kasvandikul ka Tartu meeste esindusmeeskonna eest 150 mängu.

Korvpallurikarjääri kõrval õpib Kivi TalTechi Tartu kolledžis ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise erialal, mille viieaastasest õppest lõpetab Kivi sellel kevadel kolmanda aasta.

scroll to top